| SnakeDarius2000 a întrebat:

Am auzit de la un prieten un lucru ciudat si vreau sa stiu daca e adevarat.A citit intr-o carte. Daca un papa negru(la piele)iese la conducere este sfarsitul lumii.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia arata clar care sunt semnele sfarsitului si nici unde nu spune de un papa negru.Matei24:3-14

| DorothyAnn a răspuns:

Ce legatura exista intre culoarea pielii unui om si sfarsitul lumii? Numai D-zeu stie cand se va sfarsi lumea... nu asculta prostiile altora caci nu te ajuta, doar te pun pe ganduri si te debusoleaza, vei ajunge sa-ti fie teama...am patit si eu, si nu mai ascult tampenii ci cred in D-zeu.

Pupici! :*

| Thunderstruck a răspuns (pentru DorothyAnn):

"Numai D-zeu stie cand se va sfarsi lumea... nu asculta prostiile altora"...Sa le asculte pe-ale tale? Ai vreo dovada ca Dumnezeu stie cand se va sfarsi lumea? Ai vreo dovada ca lumea se va sfarsi? Astept raspuns.

| DorothyAnn a răspuns (pentru Thunderstruck):

De ce sa taiesti cu frica ca maine se va sfarsi totul? nu spun prostii, asta am auzit de mica si de la parinti si de la orele de religie...

| Thunderstruck a răspuns (pentru DorothyAnn):

Clar.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu era vorba de sfarsitul lumii, ci de caderea Romei, care a cazut de mult oh go on
Da, mare profet era si ala, cred ca e ceva ruda cu mama omida thinking, care mai repede isi arata comoara de sub fusta cand vine politia s-o cerceteze pentru frauda decat sa ghiceasca numerele la loto, castig legal.

Răspuns utilizator avertizat
| angus35 a răspuns:

Black Pope(papa negru) se refera la caracter nu la culoarea pielii.
@ArinaRya
In originulul grecesc versetul pe care l-ai citat suna putin diferit si are alta semnificatie.

| AlbaAura a răspuns:

Noul papa s-a ales.Este cardinalul argentinian Jorge Mario Bergoglio - Papa Francisc.

| Jackul336 a răspuns:

De ce ar vrea Dumnezeu sa distruga aceatsa lume? sau daca nu, de ce a mai creat-o?

| ArinaRya a răspuns:

Nu exista asa ceva, multi oameni scriu acum despre Dumnezeu insa foarte putini scriu impreuna cu Dumnezeu, adica fiind luminati de El. In Biblie (care este scrisa tot de oameni dar luminati de Dumnezeu) este scris "Nici macar Fiul nu stie cand va fi ziua sau ora sfarsitului, ci doar Tatal" deci daca nici macar Isus nu stie cand va fi sfarsitul, cum poate sti un om?

| Clouds a răspuns:

Asa se zice...si chiar candideaza un om de culoare pentru acest post. laughing) sunt curioasa sa vad ce se intampla daca iese el.dar probabil ca multi nul vor alege din cauza acestei afirmatii. tongue