| alexandrunaj a întrebat:

Am barfit o amica acum cateva luni, imi pare foarte rau pentru asta ( am spus unor prieteni ca e proasta, doar atat, sincer eu chiar credeam ca e). Vreau sa ma spovedesc dar dupa spovedanie ar trebui sa ii spun fetei ca am barfit-o? Ce credeti sa ii spun? Mi-ar fi foarte greu sa fac asta, aproape ca nu pot sa o fac. Va rog fara raspunsuri la misto.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important e sa nu mai bârfești.Sa înveți din această situație. Oricum dacă află ar fi bine să îți ceri scuze.

| R0R0 a răspuns:

Ar fii bine sa ii spui.
Asa te vei simti mai libera.

| gratargratar a răspuns:

Cel mai bine este sa-i ceri scuze, daca ai posibilitatea. Apoi ar fi foarte buna si spovedania.

Este intra-adevar greu sa-ti ceri iertare, dar trebuie sa o faci caci o faci pentru amandoua(amandoi). Sa vezi atunci ce bucurie pe tine!

Si data viitoare sa iei aminte si sa fi mai atenta! E foarte bine ca ai capatat sensibilitate sufleteasca. Numai astfel il cunoaste omul pe Dumnezeu.

| pet555 a răspuns:

Nu trebuie sa te spovedesti preotului, ci Domnului. Apoi spune-i prietenei tale, care iti va aprecia sinceritatea, chiar daca exista mici sanse sa fie suparata la inceput. Ii cumperi vreo ciocolata cu "scuze ca te-am barfit".

| Jessica007 a răspuns:

Trebuie sa ii spui.Ii ceri scuze ca ai facut-o proasta daca te caiesti sincer. Fapta recunoscuta este pe jumatate iertata, pentru ca stii ce se intampla? Poate ai ghinionul ca prietenilor carora le-ai spus de fata respectiva sa te spuna dupa aceea si ai probleme mai mari dupa.Si daca ai mai facut si alte pacate spune-le pe toate la spovedanie, nu doar pentru atata lucru.Asta este, suntem oameni, e firesc sa gresim, nu este nimeni fara de pata.