| AvalohAlyn a întrebat:

Am cumparat o carte care are previziuni/profeții despre România și lume a inginerului Ioan Istrate(care a prezis cu exactitate cutremurul din 1977, lucru confirmat de unii comuniști de atunci) și acum știu o să știu cam ce se va întâmpla cu țara în viitor, va fi un cutremur major devastator de 8 grade Richter,va fi o seceta cumplită într-o primăvară- vară, Romania va fi atacată și cucerita de Rusia și aliații ei, va cădea un asteroid mare pe Terra iar soarele in viitorul îndepărtat va cădea, se va distruge, va exploda și se va vedea de către oamenii în viața atunci de pe Terra.Totodata mai scrie că Iisus Hristos chiar va cobora pe Pământ din nou și toată lumea îl va vedea.
Cartea se numește:Romania și lumea in timp(Ioan Istrate autor, ediția 2).
Vreau sa vă întreb deci ce părere aveți despre subiect, credeți în astfel de previziuni?
Credeți că pot exista persoane care au mesaje paranormale/profetice/vizionare despre viitor și nu numai?
Desigur sunt foarte multe previziuni in carte eu v-am zis doar puțin de tot.
Nu vreau sa fac reclama la carte ci doar sa dezbatem subiectul se să îmi spuneți și părerea voastră despre vizionari/previziuni etc

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Eu personal cred in previziuni. Au fost multi oameni de-a lungul timpului care au făcut multe previziuni care chiar s-au adeverit. Sunt unii care au prezis si aceasta pandemie.

2 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Cea mai buna carte in acest sens, este Biblia. Citeste noul testament, apocalipsa este plina de profetiile viitoare. Dar apocalipsa este si o carte greu de inteles pentru multi, citeste ce a spus Iisus despre lucrurile care vor urma sa se intample.

Marc 13:7 ''Isus a început atunci să le spună: „Băgaţi de seamă să nu vă înşele cineva. 6 Fiindcă vor veni mulţi în Numele Meu şi vor zice: ‘Eu sunt Hristosul!’ Şi vor înşela pe mulţi. 7 Când veţi auzi despre războaie şi veşti de războaie, să nu vă înspăimântaţi, căci lucrurile acestea trebuie să se întâmple. Dar încă nu va fi sfârşitul. 8 Un neam se va scula împotriva altui neam şi o împărăţie, împotriva altei împărăţii; pe alocuri vor fi cutremure de pământ, vor fi molime, foamete şi tulburări. Aceste lucruri vor fi începutul durerilor. 9 Luaţi seama la voi înşivă.''

Al treilea razboi mondial, America vs Iran, coronavirus, etc. Lururile incep sa prinda forma, dar asta este doar inceputul.

| Andreea1346 a răspuns:

Nu stiu daca vei vedea mesaj asta,insa am foarte multe de spus despre asta.DA cred ca in paranormal,cred in previziuni cred in tot ba mai mult,le am eu personal,as putea spune ca sunt un mini ioan=)dar daca esti intuitiv sau clarvazator si deschizi biblia la apocalipsa vei vedea pur si simplu informatiile din aceasta revista, cred ca asta putea sa vada si el si de asemenea pot si eu, practic revista este biblia tradusa dar este o mare nelamurire despre ea=)si da inca o data, exista oameni de genul, hi=)