| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre previziunile inginerului Ioan Istrate ca va fi un cutremur foarte mare in Romania in viitorul apropiat si nu numai(are si alte previziuni)

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca a fost in zona de producere a cutremurelor, acolo unde sunt faliile care se tot misca (la 100 de km adancime) poate o stii dar si atunci este indoielnic ca ar sti. Previziuni de felul asta oricine poate face. De exemplu eu prevestesc ca acel individ mananca zilnic, o fi o previziune sau o constatare a celor ce a facut anterrior, deci numai aiureli ale unuia care se vrea citat prin presa.

| doctorandus a răspuns:

Da, in urmatorii doua sute de ani va fi un cutremur foarte mare. Cat de mare? Cel mai mare dintre cutremurele din viitoarele doua sute de ani, desigur.

| Mircea08 a răspuns:

Cauta o modalitate de a alege adevarul dintre minciuni, si nu mai citi ce scriu cei care scriu ca sa scrie

| Aube a răspuns:

Nu se pot prevede cutremurele. Daca nici japonezii, care au cutremure dese, cu toata tehnologia lor avansata nu pot... Si mai ales "un cutremur foarte mare"! Exclus. Poate fi, dar nu poate fi prevazut nici cu aproximatie.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Aube):

Nu. Dar se poate presupune ca va exista unul.

| Aube a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Desigur ca va exista. Dar cand...