| BiancaL a întrebat:

Am de unit niste lucruri, unele le-am facut dar NU STIU CU CE SA UNESC Legea Noului Testament si Sfânta Împărtăşanie cu Cea mai mare dovadă a iubirii lui Dumnezeu faţă de noi si Legea Iubirii...

Răspuns Câştigător
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Noul Testament mai este numita si Legea Iubirii (Hristos ne-a zis sa ne iubim unii pe altii asa cum ne-a iubit El; sau daca cineva ne da o palma sa intoarcem si celalt obraz).
Iar Sfanta Impartasanie este Cea mai mare dovada a iubirii lui Dumnezeu pentru noi (cand si-a trimis Propiul Fiu sa se rastigneasca pentru pacatele noastre).

4 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Pai stii cum e, dupa ce a macelarit in stanga si in dreapta nu stiu cate sute de ani God s-a saturat si s-a razgandit, dupa aia a inceput sa iubeasca oamenii...cica, asa zice lumea.

| Zenit313 a răspuns:

Iubirea nu cunoaste legi si bariere, este pura, libera si neconditionata...
Daca ai motive pentru iubire, atunci nu mai este iubire! happy