| mrBean008 a întrebat:

Am maine olimpiada de fizica faza locala. Ce rugaciune as putea sa spun sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| PreaSfintitu a răspuns:

De aia s-a dus dracu tarisoara noastra, ca ei se roaga inloc sa invete

15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Și tu spui că ai ajuns al olimpiadă cu așa mentalități?
Probabil ai avut pile la profă de te-a trecud de aia pe școală.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ai putea face ca mine, doar ca la mine e olimpada de romana, sa inveti! Rugaciunile nu te ajuta cu nimic...

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Dumnezeu nu este impresionat în special de fraze alese sau de un ton solemn al vocii.Roaga-te simplu,dacă nu sti cum să începi,cere-I lui Dumnezeu ajutorul.Exbig grinoamne,simt nevoia să mă rog, dar nu stiu cum.Te rog, ajută-mă sa mă rog rugaciunea pe care Tu vrei s-o auzi si la care Tu vei răspunde.Acceptă răspunsul lui Dumnezeu prin credintă, si roagă-te ceea ce vine din inima ta. Dumnezeu sa te binecuvinteze, si mâine să simti prezenta Lui!

| Woodenpints91 a răspuns:

Olimpicii României! Nimic de spus...

| Wehrmacht a răspuns:

Mai bine ai invata ca o rugaciune nu te ajuta.

| GusWaters a răspuns:

Roaga-te la Schrodinger sau la pisica lui, sau chiar la Stephen Hawking! laughing Mare expert in fizica mai esti si tu, daca te bazezi pe rugaciune.Profesionist,bro,n-am ce zice!

| Coconutz a răspuns:

Depinde la ce anume la fizica. Daca e electricitate te poti ruga Sfantul Tesla, sau Ingerul pazitor Faraday. Daca e la mecanica poti aduce sacrificii semi-zeului Newton.
Documenteaza si o sa vezi ca o sa fie bine.

| 4b a răspuns:

Felicitari ca participi la olimpiada, asta denota ca esti o persoana inteligentahappy si in legatura cu ruga, tot ce vine din inima, si e sincer...e bine privit de cer.

| Laura1092 a răspuns:

De cat sa faci o rugaciune care sa o zici ca pe poezie, mai bine te rogi sincer cu cuvintele tale... Roaga-L pe Dumnezeu sa te ajute sa iti amintesti la olimpiada tot ce ai invatat, tot ce ai repetat ...etc. Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa inveti

| Laya a răspuns:

Cum sa crezi ma ca te ajuta o rugaciune?! CUM?!
Pana mea, pune mana si-nvata si n-o sa ai nevoie de nicio rugaciune... De aia pica atatia prosti la examene, voi nu-nvatati nimic, da' va rugati, cine stie poate va pica de sus! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ajute la ce? ce vrei? sa stii? sa castigi? sa fii primul? fa ca un bun atlet; alerga mai repede si mai bine decat ceilalti.cei castiga cununa. celelalte veni-vor de la sine.

| Aniu a răspuns:

Salut, poti spune orice rugaciune daca chiar te gandesti la D-zeu, dar m-ar interesa la ce ora este pentru ca eu am maine la engleza si nu am fost la scoala ieri si azi big grin

| alexsz95 a răspuns:

Orice rugaciune, dar sa fie din inima, roaga-te lui Dumnezeu din tot sufletul si vei reusi! Succes!

| Cyndrella2000 a răspuns:

Ai putea citi acatistul Buneivestiri, macar de 2-3 ori.Chiar daca e lung si greu, poti incerca sa citesti doar acatistul, fara rugaciunile de zeci de pagini de la inceput, treci peste si vezi la acatist si la sfarsit o rugaciune care mai este acolo...dar nu uita Dumnezeu da dar nu baga-n sac.Succes.