| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare f importanta legat de Astradrom care organizeaza pelerinaje. Sunt interesata sa ma in pelerinaj la manastirea din Praslop la moastele Arsenie Boca dar am auzit lucruri rele pe net legat de aceasta asociatie in sensul ca duc oamenii in ratacire. Eu nu stiu ce sa fac pentru ca doresc sa ma duc pentru ca am f multe probleme, doresc sa vizitez aceste manastiri si sa ma inchin la moastele parintelui Arsenie Boca, nu am alt mijloc de transport. Dati-mi niste sfaturi, ce sa fac: sa ma incred in aceasta asociatie sau sa renunt la a mai pleca? Este f important si urgent pentru mine acest lucru, rog doar persoanele serioase sa se implice! P.S. Si apropo, cum ar trebui sa ma imbrac cu aceasta ocazie vizitand manastirile si moastele?

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

DAca ai probleme, incearca sa ti le rozolvi, lasa vrajeala asta cu dumnezeu, ca nu o sa ti le rezolve nimeni prin pocnituri de degete.
decat sa arzi bani si tomp prin pelerinaje inutile, fa ceva concret

Va mirati dc Romania o duce asa de rau? eu nu ma mir. mam resemnat deja

| roxaa15 a răspuns:

Eu cand am fost la Prislop m-am imbracta in fusta, iar cele ce nu aveau fuste primeau la intrare.Si asa mi se pare normal la o Manastire sa si fusta. Cat despre acea asociatie nu stiu nimic desprea ea. Orcume superb iar faptul ca ajungi la Parinte la mormant e o adevarata binecuvantare

| gabriel31 a răspuns:

De ce -ti faci griji cum ai sa te imbraci? parintele Arsenie te primeste oricum te-ai imbraca.ai mijloc de transport, si ar trebui sa te duci. daca gandul tau este curat, ai mai multa incredere in Dumnezeu.El te va ocroti.

| gabriel31 a răspuns:

Nu te lasa prinsa in capcana asta. crede-ma ca nimeni nu o sa te arate cu degetul.se spune ca nu trebuie sa fi ca fariseii care vroiau sa arate cata evlavie au ei, dar era doar de fatada.lasa amanuntul asta pe ultimul plan, si mai bine pregateste-te sufleteste.m-i se pare ca te ataca folosindu-te de mandria ta.sa nu cumva sa te vorbeasca cineva de rau.asta cred eu ca este slabiciunea ta. poate gresesc...