| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare care ma macina pe Cerebel: Cine sau care a fost tatal biologic al lui Iisus Hristos? Fara raspunsuri ca Tatal Sfantul Duh, Sfantul Spirit, Sfanta Fantoma, Sfanta Stafie, etc. (Rog crestinii sa se abtina) evitati raspunsurile voastre spirituale altfel va evaluez postarile ca fiind eronate, nefolositoare sau amuzante.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Ar fi putut fi Tiberius Julius Abdes Pantera. Dar sigur nu se știe. Poate a fost Iosif.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Interesant.
Ii dai la o parte tocmai pe cei care ar putea sa iti dea raspunsul corect. E ca si cand ai cere parerea cu privire la un ansamblu metalic ce are nevoie de suduri, interesindu-te cum ar trebui sudate, dind la o parte parerea oricarui meserias sudor.
Eviti raspunsurile spirituale, tocmai in domeniul care tine strict de spirit. E ca si cand ai intreba de ce e cald vara, excluzind posibilitatea ca caldura sa vina de la Soare, tu vrei alt raspuns.
Asta spune mult despre modul in care gindesti.
Nu vei gasi raspuns la ce ceri tu. Eventual, cel mai bun va fi o parodie. Pentru ca esti "setat" sa primesti doar un tip de raspuns.

| sierra1 a răspuns:

Răspuns nespiritual:

dacă ne spui cine-i tac-su lu' Făt frumos, promitem să-l găsim și p-ăl de-l cauți tu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar de ce te macină? Important nu este cine a fost, ci ceea ce a crezut mama lui. Iar mama lui crezând asta, i-a dat educație specială care l-a făcut să devină inițiatorul unei religii universale.
Nu are nimeni de unde să știe exact asta. Poți doar să îți dai cu părerea. Și să evaluezi pe cine vrei, cum vrei.

| Lukasssz a răspuns:

Eu

| mi25 a răspuns:

Legal a fost Iosif. Real nu se stie.

| mastadont a răspuns:

Nu se știe. Părerea mea e că nici maria nu știa exact care era tacsu lui Iisus și atunci ce s-a gândit, ia să spun eu că am văzut un înger în vis, să inventez ceva ca să nu mă considere lumea c urvă.

| dinaprilie a răspuns:

Noi nu stim inca lucruri mai simple si tu vrei sa iti raspundem noi franc cine ( nu care ) a fost tasu? Tasu a fost ala negru de respira greu.

Răspuns utilizator avertizat
| claumrc a răspuns:

Ombladon

| SearchMySoulMate a răspuns:

Iisus nu are tata biologic!