| AvalohAlyn a întrebat:

Am visat azi noapte că am murit (de 2 ori într-o noapte murisem). Ce poate însemna asta? Și faza e că atunci când murisem, in vis nu murisem ci mă trezisem într-o altă lume, conștient de mine și de moartea ce se produsese (in vis).
Ce poate sa insemne? Uneori visele sunt complexe și tulburătoare, intense.E oare un semn ceva am visat?sad
Mie mi-e frica tare de moarte.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Oameni buni, reveniți-vă.Nu există însemnătate a visurilor, ci doar acceptarea unei superstiții induse de o persoană, superstiție ce o data acceptată va produce efectele spuse.

| Nilsson a răspuns:

Înainte de a-ți răspunde la întrebare descrie-mi te rog cum arata acea lume in care te-ai trezit.
Chiar sunt curios.

| Octavian199 a răspuns:

Irinele, nu cumva vin de la zeul evreu fictiv? rolling on the floor

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietene, toti mai avem astfel de vise, multe vin din framantarile si grijile din timpul zilei, altele din evenimentele din timpul zilei, cum ar fi un film, sau o anume experienta traita sau imaginata. Dumnezeu vorbeste mai rar prin vise.
Dar nu trebuie sa le fie atat de frica de moarte, celor credinciosi, nu inseamna ca nu va exista o frica, dar nu trebuie sa fim ingroziti si terorizati de acest lucru, pentru ca Domnul Iisus Hristos ne-a asigurat ca in momentul mortii vom fi cu El, si El nu ne va lasa, ne va tine in mana Lui si cat traim, si dupa ce vom pleca de aici. Cine il are pe Domnul Iisus Hristos in inima, cine a fost mantuit, cine i-a cerut Lui Dumnezeu in rugaciune, fara cuvinte complexe, cine i-a spus in rugaciune, ca recunoaste pacatul din viata lui, ca recunoaste ca este pacatos si plata pacatului este moartea, crede ca Iisus a platiti datoria pacatului la cruce, crede ca Iisus este Fiul Lui Dumnezeu, accepta moartea pe cruce ca plata pentru datoria pacatului sau, si cere mantuirea si viata vesnica prin sangele Lui Iisus Hristos, prin Harul si mila Lui Dumnezeu, nu prin fapte personale, are viata vesnica, in momentul cand vom pleca de aici, noi vom fi impreuna cu Hristos, Hristos ne-a promis imparatia, unde nici tu si nici eu nu vom fi oaspeti, ci vom fi mostenitori, daca ascultam de El cat suntem in trup, si facem voia Lui, biblia spune ca mare va fi rasplata noastra, pentru ca daca noi ascultam de Dumnezeu, Dumnezeu ne va onora ascultarea, si aici pe pamant, dar mai ales in cer vom fi rasplatiti. Domnul sa te binecuvanteze, Hristos te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că este un semn, ci mai degrabă un rezultat al gândurilor și îngrijorărilor tale de peste zi.

| Helper07 a răspuns:

Atunci nu mai cauta moartea. Nu sti ca cei care sunt in Hristos nu le e frica de moarte pentru ca Hristos a invins moartea pentru noi?