| Ginny310827 a întrebat:

Bună! Poate e o întrebare banală... dar vă rog sa îmi răspundeți în caz că aveți idee ce poate însemna. De 3 zile tot visez persoana de care sunt îndrăgostită. Îmi place de el aproximativ 3 ani, dar anul ăsta sentimentele au început să crească. El are o iubită în viața reală, sunt împreună de 5 luni. Totuși, eu nu am avut vreodată o discuție cu el, ci doar îmi plăcea de el de la distanță. Mi-a fost frică să ii spun ce simt.
Într-o zi la școală, am trecut pe lângă clasa lui. Prima dată m-a observat un coleg de ai săi care m-a strigat, dar nu l-am băgat in seama. Apoi, am când am ajuns fix in dreptul clasei lui, l-am văzut. S-a uitat foarte mult la mine și mi-a rostit numele. Da, știu că nu e un gest prea wow, dar atunci m-am topit.
Abia luna asta am aflat că după faza cu mine și el de la școala și-a făcut iubită.
Însă, de când am aflat asta, parca mi s-au accentuat și mai tare sentimentele. Aproape că mă gândesc obsesiv la el.
Revenind la întrebare... oare e un semn faptul că l-am visat 3 nopți la rând? Visele fiind despre noi doi împreună. Personal eu simt că într-o zi am să fiu cu el sau cel puțin nu s-a terminat ceea ce am început. Voi ce părere aveți? Ce credeți că semnifică visele?

Răspuns Câştigător
| AlaSwek a răspuns:

Salurare.
Faptul că tu te gândești mai nonstop la el, a adus la o dependență, iar creierul tau, nu mai este atent si la alte lucruri, ci numai la respectivul. Este normal să ți placă de cineva. Acesta ți a aparut in vis pentru ca esti axată numai pe el. Nu stiu să ți spun, nu stiu de unde provin visele, sau ce semnificatie au, totul fiind de la subconstient. Mult succes! Cheershappy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este subconștientul tău, te gândești prea mult la acea persoană. Visul nu reflectă realitatea, ar trebui să nu te mai uiți atât la filmele de dragoste. Nu este așa cum vezi tu prin filme.