| anonomam a întrebat:

Am visat ca sunt preot...ce înseamnă asta?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că nu ești.

| Celcestietot a răspuns:

Poate ca reprezinta dorinta ta de a te face unul.

| Holiday a răspuns:

Stai linistit, toti mai avem cate un cosmar uneori, nu inseamna nimic.

| aditimus a răspuns:

Preotul din vise poate avea mai multe semnificatii, acesta poate fi un simbol al sanatatii spirituale sau fizice, anxietate, tristete sau prudenta.

Cand in vis ne apare un preot sau un predicator, este simbolul reprezentativ pentru un nivel de sacralitate sau pentru o reconectare spirituala de care avem cu disperare nevoie.

Preotul in vise, de asemenea, ar putea reprezenta si o persoana care se bazeaza foarte mult pe presupuneri, sau pe cineva care nu isi vede propriile defecte.

Visand un preot care tine o slujba, insemna ca avem nevoie de indrumare spirituala, este posibil sa fim confuzi asupra anumitor lucruri si cautam explicatii, indrumari sau consiliere.

In cazul in care v-ati visat preot, acest vis prevesteste beneficii pentru altii si crestere in faima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut vise cu preoți dar aveau altă însemnatate decât meseria reală de preot. De exemplu, am visat locul meu de muncă actual ca fiind o biserică iar actualii mei șefi ca fiind preoți. Deci preoți ar putea să însemne angajatori, șefi; biserica = insituția în care lucrezi, iar preoții = sefii tăi.