| Teolps a întrebat:

As dori sa va intreb si eu, stiu ca sunteti cunoscatorihappy. Spuneti-mi si mie atei chiar nu cred in nimic? ..Nu inteleg cum un om nu ar putea crede intr-un sfant sau zeu, doar nu s-a creat singurhappy Eu nu cred ca exista astfel de oameni si daca exista cred ca cuvantul de ateu nu e bun, doar cuvantul de NEBUN li se potriveste big grin

22 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este opinia ta!
Dar numai a ta!

| Inferno a răspuns:

Nebun din ce punct de vedere? Spiritual?
Ca din punct de vedere biologic si medical sunt perfect sanatosi.

| Teolps explică (pentru Inferno):

Spiritual ma refeream happy..Mada chiar am vorbit urat? laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru Teolps):

Aha. O sa arzi in iad pentru ca i-ai judecat pe aia. Mwahahaha

| Teolps explică (pentru Mădă0611):

Nu o sa mai am somn la noapte sa stii laughing M-ai speriat :-s

| Zenicide a răspuns:

Ateii cred intr-o gramada de chestii, dar in zei nu.
Cum ramane cu oamenii care au trait inainte sa apara religia/zeul tau? Au fost si ei nebuni?

| Thunderstruck a răspuns:

Exista teorii mult mai bune despre originea Universului decat cea creationista.

| RAY a răspuns:

Si tu esti nebun pentru 2700 de dumnezeii

| Mădă0611 a răspuns:

Stiu ca nebun inseamna ne normal/anormal, dar normal e un termen relativ, si ca intr-o societate inseamna ce face majoritatea, dar sa ai prieteni imaginari, sa-i vezi si/sau sa vorbesti cu ei, cred ca e mai anormal decat sa nu-i vezi, chiar daca majoritatea ii vede.
Intr-o lume anormala, normalul devine anormal. big grin
E grele cu cartile (nu de joc), vezi pe wiki ce inseamna ateu big grin

| Teolps explică (pentru Mădă0611):

Stiu ce inseamna...Am vrut sa vad opiniile voastre si app nu ma las influentat de nimeni, doar cred ca omul a fost creat de cineva happy

| reihiuke a răspuns:

Iti recomand o carte, "Teoria vietii eterne". Ti-o dau eu daca te-ar interesa subiectul. Explica cum este omul creat, despre iad si despre rai, despre suflet (si faptul ca nu-l avem in totalitate) etc. Totul e matematic si argumentat.

| CryChristiAN a răspuns:

Esti nou pe acest site cred. Ei se bazeaza pe ''evolutie''. Dumnezeu ne-a creat.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Păsărel te încurci în cacofonii.
Ai cam exagerat cu NEBUN(oricum și eu în mare parte cred în D-zeu)
Dacă tu crezi în altceva și altcineva în altceva nu înseamnă să îl cataloghezi NEBUN, sufletește cum zici tu!

| GRs a răspuns:

Esti nebun cand crezi in paranormal.

| bogz a răspuns:

Hai frate pe tine crezi ca te-a creat cineva sau inca crezi ca te-a adus barza? Pur si simplu acei oameni cred in fortele lor proprii.Ce l-ai vazut pe Dumnezeu prasind pe camp?

| Teolps explică (pentru bogz):

Nu stiu frate, nu sunt vreun mare credincios dar totusi, cum sa cred ca nu m-a creat nimeni. Nu l-am vazut pe Dumnezeu, dar cred ca el exista..Si asta nu inseamna ca eu nu cred in fortele mele proprii. Dar aia chiar nu spun niciodata cand au nevoie "Doamne Ajuta"?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Teolps):

"Doamne Ajuta" ala e autosugestie inconstienta, asa ca "aia" stiu asta si se descurca si fara poezia datatoare de speranta. Ca si crestin, ai putea sa vorbesti mai frumos, nu? big grin Doar nu vrei sa arzi in iad pentru totdeauna. Zic si eu...

| FuckTWorld a răspuns:

Hai sa-ti explic ca vad ca ai o parere proasta.Eu sunt ateu, ti se pare ca sunt nebun ca cred in mine? Daca cred in mine is mai puternic ca orice ''Dumnezeu,, numa crezand in mine pot sa-mi ating potentialul maxim si sa ma autodepasesc.Omul primitiv trăia din teamă, chiar şi Dumnezeul lui nu era nimic altceva decât o creaţie din teamă, la fel ca si ceilalti ''Zei,, Tu ma faci nebun, dar nu stiu care ii ''Nebunul,,.Eu crezand in mine, nu cred in mers pe apa, tot felul de vrajitori, magi, reinvieri si alte cacaturi pentru o minte de 8 ani.La cine ii problema? Fa un efort si da-mi un raspuns.Eu sunt ''Dumnezeul,, meu.nu exista altul in afara de mine.

| Teolps explică (pentru FuckTWorld):

Nu te mai agita atat, ce crezi ca eu cred in mers pe apa si in alte chestii.Dar totusi cineva a creat omul, cum a fost corpul facut atat de perfect dintr-o data..chiar nu crezi ca, cineva a facut asta.Iar tu vrei acum sa-mi spui ca tu crezi in tine si nu ti-e frica de nimic, sunteti nebuni spiritual, nu va inteleg...parerea voastra, nu sunt vreun mare credincios, nu ma duc des la biserica.dar cred ca Dumnezeu exista happy

| FuckTWorld a răspuns (pentru Teolps):

Ma vezi pe mine ca ma agitlaughing)rolling on the floor)))), frana.'Pe ''Dumnezeu,, cine la creat? Sa-ti pun intrebarea asta, in modul tau de a pune problema. Exista o evolutie a omului si o evolutie a pamantului in lumea asta si is destule teorii foarte logice de evolutii, nimic nu ii intamplator in lumea asta.Nu a fost un ''Dumnezeu,, care a fost un fel de scamator care a batut din palme si au aparut:oamenii, plantele, animalele etc.Numai bine!

| Rock10 a răspuns:

Frate eu sunt ateu. Nu cred in nicio religie pentru ca toate au la baza un sistem de a te spala pe creier, de a te indoctrina si de a te transforma intr-un sclav.
Toate religiile se contrazic intre ele si mai mult de atat se rivalizeaza.
Inca i-l astept pe ala care l-a vazut pe Dumnezeu sa imi arate si mie macar o poza cu el.
Crede in ceea ce esti si nu in ceea ce te sfatuiesc altii ca ar trebui sa fii!
Apropo. NU sufar de nicio boala psihica...inca laughing
Take care

| maxim18 a răspuns:

ei cred in hazard ca totul s-a format singur