| roby223 a întrebat:

As vrea sa stiu cum au fost pedepsiți cei din comunitatea LGBTQ in fiecare religie ( daca au fost pedepsiți )

33 răspunsuri:
| InstructorDeIubire a răspuns (pentru sadrian46):

Dumnezeu nu este un dictator religios. Este o persoană cu sentimente.Isus a trăit perfect ( nu a avut păcate si a murit nevinovat). Este alegerea ta daca vrei sa il accepti sau nu. Daca il accepți si il urmezi Dumnezeu iți da promisiunile Sale (caută-le) si da un loc in raiul sau. Este frumoasa viața cu Isus,implinirea, pacea, fericirea, puterea Duhului Sfânt (vei putea sa vindeci bolnavii, sa scoti demoni in numele Isus etc). Pentru ce păcat merită sa dai cu piciorul unei vieți ca aceasta și sa ajungi sa arzi in iad pentru eternitate? Nu vreau sa te știu in iad. Religia nu te poate salva nici pastorii nici popii nici banii doar Isus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru InstructorDeIubire):

Dumnezeu nu, dictator religios, dar Moise da, despre el vorbeam. Și dacă tot vorbim de context, citește câteva versete mai înainte, cum sfărâmă el tablele legii, pe care scrisese el cu mânuța lui să nu ucizi. De ce face asta, ca să nu se simtă apoi vinovat față de Dumnezeu. Dumnezeu îi spusese înainte să nu ucizi, iar acum îi spune ucide, așa vorbește Domnul. De aici se vede cum e religia lui, după interes politic, și-a ucis toți dușmanii politici.
Restul nu îl comentez ca să rămănem prieteni. Dar încearcă să înțelegi că ceea ce îmi scrii aici nu are nici o valoare pentru mine, zero barat. Te înțeleg. te respect, dar nu are rost să îmi spui toate astea, nici să mi le repeți. Dacă le repeți doar mă necăjești și ajungi să nu te mai iau in seamă.

| InstructorDeIubire a răspuns (pentru sadrian46):

Asta este interpretarea ta a cuvântului.Eu ti-am oferit alta.Cine are dreptate? Poate nici eu nici tu. Daca te-ai smeri si ai cere Duhul Sfânt ai putea vedea interpretarea corectă. De aici in colo este problema ta. Dumnezeu spune undeva in Biblie,, Transmite-le cuvântul si daca nu-l vor asculta este problema lor"(ceva in gen).Ai auzit cuvântul. De aici eu nu pot face nimic pentru tine. Te iubesc si sper că vei face alegerea corectă.