| stranger02 a întrebat:

De ce unele persoane sunt contra LGBTQ? Adica nu pot sa inteleg. Fiecare om are dreptul de a iubi pe cine vrea.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza crasei lipse de cultura generala, a educatie medicale precare, cat si a indoctrinarii religioase specifice acestui popor. rolling on the floor

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca are da din moment ce incepe sa faca debandada in stanga si-n dreapta pe tema asta normal ca ajungem toti sa-i uram, ma enerveaza oamenii care fac debandanda cu convingerile lor, nu oamenii care au convingeri. La fel si cu veganii aia care incearca sa influenteze toata planeta sa le adopte regimul.

| Emazio a răspuns:

Eu de exemplu accept homosexualitatea pentru ca e alegerea ta pe cine vrei sa iubești, dar nu accept transexualitatea, si restul literelor pe care le susțin LGBTQWERTY.

Insa asta nu inseamna ca nu ar trebui sa ai alegerea asta valabila, insa nu cred ca ar trebui sa fie ceva promovat.

| sofisis a răspuns:

Pentru ca prea multi prefera sa se concentreze pe falsele probleme ale altora decat sa isi rezolve rahaturile din vietile lor. D'aia. Daca ai avea o viata ok, echilibrata si multumitoare, un serviciu bunut si familei, nu ai avea chef, timp si interes sa critici/urasti/blamezi pe altii.

| Plato a răspuns:

Si eu am dreptul de a nu ramane cu sechele si de a nu-mi varsa matele pe strada. E dizgratios, e impotriva naturii.
Nu sunt contra lgbt, sunt contra expunerii si promovarii lgbt. In privat sa faca din partea mea tot tot tot ce vor ei si e legal, dar sa nu atenteze la bunastarea stomacului meu si la integritatea mintii copiilor mei, in public.

| CleanHeart a răspuns:

Aici e vorba de educatie
Ca de exemplu eu sunt o fata hetero îmi plac doar băieții dar nu am nimic cu oamenii din aceasta comunitate.
Până la urmă fiecare are dreptul sa iubească pe cine vrea, oamenii cu o mentalitate deschisa vor înțelege restul nu.

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu am nimic contra homosexualilor, dar a se segrega cu cat mai multe orientari contra cea hetero nu duce la beneficii pe termen lung. Totodata cer prea multe drepturi si foarte putine indatoriri acelor drepturi. Stiai ca cei din Canada au o saptamana libera de la munca ca sa faca parada gay, ai vazut cum sunt acele parade?
Totodata ei sustin islam chiar daca musulmanii omoara gay cu pietre, lol.

| stranger02 explică (pentru LupusDei1993):

Faza este ca in alte tari, oamenii au o alta mentalitate.
si am aflat lucruri noi laughing

| TeoCata1804 a răspuns:

Tie ti se pare normal ca doi barbati sa si-o traga in cur? Nici macar animalele nu fac asa ceva, deci gandeste-te unde au ajuns oameni.Nu era destul ca se ard in cur dar o promoveaza si public.Din Occident am luat toate mizeriile, in loc sa invatam ceva bun de acolo.Pacat ca au murit atatia oameni pentru tara asta...Pentru ce? Ca sa ne **** in cur si sa ne lingem in ****? Daca si inaintasii nostri faceau la fel? Unde eram acum. Tehnogia evolueaza si noi dam inapoi.Bine le fac musulmanii ca ii omoara ca pe caini.

| doctorandus a răspuns (pentru TeoCata1804):

Da, mai, te pomenesti ca fix in secolul XXI au aparut homosexualii-n Romania...

| ciocanelul69 a răspuns:

Multumim de parere. Ia-o si baga-ti-o direct intr-un loc umbrit. Respect!