| Mayhem666 a întrebat:

Sunteti pro, contra sau indiferenti fata de comunitatea LGBTQ+?
De ce pro? De ce contra? De ce indiferenti?

28 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce trebuie sa apara intrebarea asta macar 1 data pe saptamana.
De ce ne fwte pe noi grija cu cine se fwt altii?

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Apare intrebare de genu pentru ca pe unii ii intereseaza subiectul, aia e, oamenii sunt diferiti, gandiri diferite, pasiuni, discutii diferite.
Asa ce ne f pe noi grija cu ce nava s-au dus aia pe luna? Ca si asa nu ne influenteaza noua personal viata, pai ne atrage subiectul.

Pe langa ca de la un timp incoace, se discuta in mod chiar exagerat la nivel mondial despre asta.

| Mosotti a răspuns:

Eu sunt pro lgbt.
Nu am de ce sa nu fiu pro, daca ei asa sunt, sunt normali in felul lor, daca-s diferiti de mine nu inseamna ca-s anormali, e diversitate pe pamant.
Plus ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic daca se insoara, daca adopta copii, si altele, decei nu as avea in nici un caz de ce sa fiu contra.

Atat timp cat cineva nu-si face rau singur si nu face rau altora, este normal, pot f n normalitati, nu trebuie sa fie una singura.
Ce, daca 100 mananca mere si 2 zmeura, aia 2 sunt anormali? Nu.

| Mosotti a răspuns:

Nu trebuie sa rezumam totu la reproducere, ca nu suntem doar niste sclavi ai naturii sa face ce vrea ea, suntem si asa deja f multi pe pamant, deci chiar nu ar mai fi cazul sa ne scremem atata cu reproducerea, asta una.

A doua, nr lor e asa mic, ca nici nu ar putea influenta ceva de genul, si chiar daca ar influenta, ar fi bine, ca ar mai scadea din populatie, altfel vei avea razboaie si foamete in curand.

A treia, nu are de ce existe leac dat fiind ca nu face rau, ei sunt ok asa ca ei si se simt f bine, nu e o boala care le face rau sau face rau altora.

Sincer eu cam invidiez pe homo, pentru ca de ex eu m-am inteles mereu mai bine cu baietii decat cu fetele, si daca eram asa sau bisexual, aveam mari avantaje.
Femeia si barbatu sunt asa diferiti la creier, ca mai greu se inteleg. Deci daca o luam dupa compatibilitate, e mai normal sa se cupleze aia de acelasi sex.
Asta asa ca si idee.

Pe cine cunosc eu bisexuale si bisexuali, au ales partenerii de acelasi sex tocmai din acest motiv.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 explică:

Unu la mana, s-a dovedit stiintific, ca homosexualitatea este ceva genetic, sunt nenumarate gene care joaca un rol important in asta.

Doi la mana, nu e o boala, deci prin urmare nu exista un leac.

Iti respect decizia de a fi contra, ca doar despre asta e si intrebarea, dar te rog, documenteaza-te inainte sa raspunzi la cevca, ca sa nu dai informatii false. Din cauza informatiilor false, fara dovezi stiintifice, se raspandesc zvonuri si mituri care nu au pic de adevar iar oamenii ajung sa le creada si sa creada ca ala e singurul adevar, cand de fapt este fix contrariul.

| ania a răspuns (pentru Mayhem666):

Homosexualitarea e ceva genetic.Asa e, nimic genetic nu te impiedica sa fi homosexual sau orice alta varianta, dupa cum spune la Carte- in pacat m- a zamislit mama mea( adica de la cadere incoace avem predispozotie genetica spre toate incalcarile posibile ale constiinta, spre toate pacatele.De aceea in lagare, inchisori numarul de homosexuali, lesbiene e mai mare decat in societate in general.Nimic genetic nu te impiedica sa fii lgbtqxyz, doar constiinta pe cine vrea sa tina cont de ea.sa vad eu unul care se uita cateva saptamani numai la filme de genul si pe urma sa zica ca nu a fost sensibilizat absolut deloc, ca nu a simtit absolut nici o arractie fata de lucruri de care nu se credea capabil inainte.

| Mayhem666 explică (pentru ania):

"De aceea in lagare, inchisori numarul de homosexuali, lesbiene e mai mare decat in societate in general."

Iar ceea ce afirmi tu, se bazeaza pe?
De unde ai dedus tu asta?
De unde sti tu cate persoane LGBTQ+ sunt in societate? Mai ales cei care sunt inca "in the closet".
De unde sti tu cate persoane non-hetero sunt in inchisoare?
De unde ai venit tu cu asemenea idei?
Le-ai verificat personal?
Chiar sunt curios de cum vei raspunde la aceste intrebari.

| Cretinul112 a răspuns (pentru Mayhem666):

As zice ca e un dereglaj, dar ma rog.

| halogen001 a răspuns:

Indiferent. Daca oamenii se simt bine, n-am nimic impotriva.

| halogen001 a răspuns:

Sunt cazuri cand cele 2 persoane de sex diferit nu pot face copii sau nu vor. Deci acelasi lucru se intampla si in cazul a 2 persoane de acelasi sex si atunci e ok sa fie impreuna. Mai mult, cred ca limitarea numarului la 2 persoane poate fi inlaturata si se poate ajunge la un numar mai mare de 2 persoane happy

| Mosotti a răspuns (pentru halogen001):

Pai da, nu se invarte totu sa faci puradei, conteaza si cum ne simtitm, cat de fericiti suntem si altele.
Si cum am zis, de multe ori cei de acelasi sex se inteleg mai bine, culmea.
Cand erai mic te jucai cu fetele? Nu, ca nu prea aveai mare chestii in comun cu ele, asa cam e si in cuplu.

Deci pe undeva pot zice ca astia au un mic avantaj fata de cei hetero.

Cel mai democratic e sa fi bisexual, sa-ti alegi ramura dupa cum iti convine, nu sa fie dictatura sa fi obligat doar pe o anume ramura, multi oameni urasc dictatura, dar nu vad dictatura din ei, ba chiar sustin dictatorul adica natura desi nu le e deloc bine asa.

| Lukasssz a răspuns:

Pro,pentru ca oricine are dreptul la iubire.

| CIaudiu a răspuns:

Pro. Deoarece nu este o alegere pe moment, ci un defect genetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra ideologiei respective. De ce? Pentru că atâta timp cât mai sunt oameni care luptă pentru adevăr, nu e totul pierdut.

| Mayhem666 explică (pentru anonim_4396):

Nu e o ideologie.
Ce adevar?

| ania a răspuns (pentru Mayhem666):

Adevarul de bun simt ca sexul cuuva e dat de organele genitale cu care s-a nascut

| Mayhem666 explică (pentru ania):

Bullsh*t

| chuckmanson a răspuns (pentru ania):

Și cum rămâne cu persoanele care s-au născut cu ambele organe genitale? Persoanele intersex există dacă vrei să știi!

| chuckmanson a răspuns (pentru anonim_4396):

A fi lgbt este o parte din ființa ta. Să spui că este o ideologie este ca și cum ai spune că a fi autist, negru sau a avea o dizabilitate ar fi o ideologie. Mai pe românește este o imbecilitate.
Observ o caracteristică la voi fanaticii religioși pe care o aveam și eu când eram religios, anume că parcă sunteți incapabili de a da un răspuns scurt și la obiect la întrebări și în shimb bateți câmpii cu chestii irelevante. Să nu mai vorbesc de faptul că vă place la nebunie să faceți pe victima. Tu o dai cu "ideologie" și "luptă pentru adevăr" când ai putea pur și simplu să spui că urăști gayii. E clar după alte discuții pe care le-am mai avut cu tine că îi urăști deci ai putea măcar să ai decența să recunoști.
Și apropo mi se oare amuzant că vorbești de "adevăr" când aproape orice psiholog, sociolog, medic și biolog expert în subiecte legate de lgbt are o părere ce o contrazice pe a ta și singura bază pe care tu o ai pentru ura ta este o carte antică care spune că pământul este plat, că liliecii sunt păsări și că gândirea are loc în inimă.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Isus nu a fost heterosexual.

| ania a răspuns (pentru chuckmanson):

A fi negru nu e o alegere.Dar in afara de cazul in care ai fost violat, a fi oricare varianta lgbtq e intotdeuna o alegere.de aceea si gemenii monozigoti care au acelasi material genetic pot fi unul hetero si unul orice altceva.

| Mayhem666 explică (pentru ania):

A fi LGBTQ+ nu e o alegere, crede-ma. As fi stiut daca as fi ales sa fiu cum sunt, si nu, nu am ales sa fiu asa, dar din moment ce nu pot sa schimb ceva ce imi e scris in codul genetic, am invatat sa ma accept asa cum sunt si sa ma iubesc. A fi diferit nu e ceva rau.

| Cretinul112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ideologie visezi?

| chuckmanson a răspuns (pentru ania):

"A fi negru nu e o alegere."
Nici a fi lgbt nu este o alegere. Atracția sexuală nu este o alegere. Dacă mie mi se pare că o femeie este atractivă atunci nu voi putea să aleg să nu o găsesc atractivă sau vice versa pentru că nu este un act voluntar! Este o diferență între a avea o sexualitate și a face un anumit tip de sex. Eu aș putea să fac sex cu un bărbat, dar asta nu m-ar face gay. La fel un gay poate face sex cu o femeie și să se forțeze într-o relație cu o femeie, dar nu îl face heterosexual, îl va face doar să se simtă mizerabil.
Să îți dau un exemplu. Eu personal sunt foarte atras de fetele grase și de cele asiatice. Sunt convins că sunt mulți bărbați și femeie bisexuale/lesbiene care nu sunt atrasi/e de astfel de femei și e perfect ok. Dar dacă cineva mi-ar spune că sunt o ființă dezgustătoare pentru preferințele mele, că nu ar trebui să am dreptul la o relație consimțită cu cine vreau, că sunt un "degenerat" sau bolnav mintal, că sunt la fel ca pedofilii și zoofilii, că sunt o "amenințare" la adresa unei civilizații, că merit să mor și altele din sutele de vorbe dezumanizante pe care persoanele lgbt le aud în fiecare zi atunci le-aș spune persoanelor respective "marș de aici", le-aș spune că sunt niște ființe oribile și că am dreptul să fiu într-o relație cu cine vreau. Să mergem mai departe și să spunem că ar exista terapii de conversie pentru bărbați ca mine și că până și băieței ar fi trimiși acolo pentru a fi supuși la tortură și abuz emoțional, că mai toate religiile majore ar spune că bărbații ca mine și femeile plinuțe/asiatice merită tortură eternă, că ar fi cine știe câte partide politice prin toată lumea care fac promisiuni politice de a persecuta oamenii ca mine și femeile de care sunt atras, că preferința mea sexuală ar fi ilegală în zeci de țări și ar fi un număr semnificativ de țări care comit genocid împotriva femeilor asiatice sau au pedeapsa cu moartea pentru a fi femeie și a depăși un anumit număr de kilograme etc. Atunci aș fi cum nu se poate mai furios și aș avea tot dreptul din lume să fiu. La fel și la persoanele lgbtq+

| Mosotti a răspuns (pentru chuckmanson):

Foarte bine ai zis, atat timp cat nu faci rau la nimeni si nici tie insuti, orice orientare sexuala, orice preferinta e normala in felul ei, nu poate zice cineva ca preferintele tale nu-s in ordine.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

A fost abstinent.

| Cretinul112 a răspuns:

Indiferent. N am treaba cu orientarea lor sexuala.