| ania a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Seamana izbitor, nu la fel de mult dar seamana.
Asta nu e nimic, sa citesti Bhagavad Gita, Apologia lui Socrate, acolo s-a facut copy/paste pentru V.T si N.T.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cauta si vei gasi, bate si ti se va deschide ))))
Sa iti faci abonament ca e pacat sa furi, dar daca esti sarac ca mine, fura, esti indreptatit.

| RAY a răspuns:

Ania
Un clarvăzător i-a spus regelui rău că va fi ucis de propria sa soră verișoară care încă nu se naște. Împietrit că profeția se va împlini, regele malefic a încarcerat-o și a dat ordin să fie ucis fiecare copil de sex masculin născut de ea. Avatarul Conservatorului s-a născut în închisoare într-o noapte ploioasă. Părinții săi bucuroși l-au numit Krishna. Furtunile torențiale au lovit satul și ploaia a căzut ca niște biciuri. Râul a început să se revărse și apa s-a scurs peste tot. Mama lui Krișna a fost extrem de tulburată de gândul că fiul ei va fi ucis de vărul ei, regele malefic. Tatăl lui Krishna și-a dat seama că acesta era momentul să acționeze, să salveze viața fiului său și el i-a dezvăluit soției sale planul, explicându-i că singura lor speranță era să-și ducă pe furiș copilul departe departe, unde regele cel rău nu l-ar fi putut găsi. Mama lui Krishna era în agonie la perspectiva de a-l pierde, dar inima ei grea era plină de speranță că viața fiului ei va fi salvată. În timp ce tatăl lui Krishna se pregătea să înfrunte vremea de afară, a observat că paznicii dormeau și ușa închisorii era misterios deschisă. Ținându-l pe prunc aproape de piept, a traversat satul până la malul râului din apropiere și a sărit în curentul dezlănțuit, cu inima în gură. În mod surprinzător, apele se învârteau în jurul lui cu blândețe, ca pentru a-l proteja, mai degrabă decât să-l lovească. Deodată, o cobră uriașă a apărut ca de nicăieri și, în loc să-l atace, i-a oferit o acoperire cu gluga mărită. S-a grăbit spre cealaltă parte a râului furibund, unde s-a întâmplat când a dormit păstori țigani, dintre care unul tocmai născuse o fată. Cu un gând sau o ezitare, el a schimbat copilul Krishna cu fata nou-născută a păstorului și s-a îndreptat înapoi la celula sa de închisoare. A doua zi dimineață, paznicii regelui rău i-au raportat că vărul său a născut o fetiță. Regele malefic, nevrând să riscă, a încercat să o omoare pe fată, dar ea s-a ridicat ca un duh în cer, lăsându-l pe regele uimit să se uite neîncrezător la dispariția ei de deasupra.