| maphiotul a întrebat:

Astazi sunt si la pocaiti pastile? Si daca da, la ei se zice Hristos a inviat?

Răspuns Câştigător
| bettybetty a răspuns:

Este și se și spune?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.

| Whateverrr a răspuns:

Da, de fapt pocaitii sarbatoresc moartea și învierea lui Iisus de fiecare data cand iau cina Domnului (pâinea și vinul), adică o dată pe lună sau chiar săptămânal, depinde de biserică. Altfel, da, și la neoprotestanți se predică în mod special despre înviere in duminica aceasta.
Și se zice Hristos a inviat, dar nu doar ca un obicei, ci pentru că e un adevăr fundamental pentru creștinism și pentru noi.

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Da se spune și la noi