| raluca1601 a întrebat:

In a doua zi de Pasti ma duc la prietenul meu acasa. Parintii lui sunt pocaiti, eu sunt ortodoxa. La ei se zice : -Hristos a inviat! -Adevarat a inviat? Nu vreau sa ma fac de rusine. Va rog sa raspundeti daca stiti sigur, nu la baza.

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da. Ei sunt un pic mai credinciosi, asa ca poate iti faci cruce inainte de masa, cand pleci spui Doamne ajuta, Hristos a Inviat!
Sa nu te miri daca povestesc de fratele cutare si sora cutare, asa isi spun ei.
Pa, multa bafta.
De ce nu l-ai intrebat pe prietenul tau?

| biancaanamariat a răspuns:

Si eu sunt pocaita. nu se zice..la noi nu se sarbatoreste pastele ca la voi..sa nu zici..adica respectam mult religia. nu se zice nimic. funda?

| mariii11 a răspuns:

Pai da se zice si la ei Hristos a inviat!

| Cartitza a răspuns:

Pai daca sunt pocaiti inseamna ca respecta si mai mult religia deci asa se zice.
Funda?
Daca nu esti convinsa de raspunsul meu mai asteapta inainte sa-mi dai funda. dar daca am dreptate imi dai?

| Chiperi_Iulian_1998 a răspuns:

Da tot asa se zice happy

| marcel12 a răspuns:

Da, tot asa se zice, maicamea ii pocaita, si matusamea si tot asa se zice. Funda?

| money12 a răspuns:

Ce inseamna la voi pocaiti?