| specialistu1997 a întrebat:

Salut la toti! Puteti sa-mi spuneti cum se zice "Hristos a inviat" si raspunsul in alte limbi?

7 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

In italiana este ceva de genul fafanculo.
nu stiu sigur cu se scrie

| MasterYoda a răspuns:

Eu stiu doar in engleza: "Jesus is now online" si raspunsul: "Really, I must be on the Ignore list"

| Anonymus314 a răspuns (pentru MasterYoda):

Eu stiu alta versiune:

"Shut the f*ck up! " happy

In greaca:

χριστος aνεστη

aληθως aνεστη

Se citeste si se traduce cum a spus si roxanagabriella

| MasterYoda a răspuns (pentru Anonymus314):

Sa traiasca marele poliglot!

| Vegah a răspuns:

Cristos învie doar în română. Ce, nu ştii că România e ţară binecuvântată?

| roxanagabriella a răspuns:

Hristos anesti! (Hristos a înviat!-greacă)

Alitos anesti! (Adevărat a înviat!-tot greacă, clar).

| razvii15 a răspuns:

Christ is risen! Really raised(engleza)...Cristo è risorto! davvero sollevato! (italiana)...Christus ist auferstanden! wirklich angehoben! ( Germana)