| Meme10Memu a întrebat:

Astea sunt ultimele zile ale acestui veac. Odata cu pandemia vor veni si alte asa cum a profetit Iisus. Hai, care vrea sa dobandeasca stiinta din Biblie?

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

As vrea eu, dar pana se misca Dzeu vor mai trece mii de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Ma flatezi cumva sau ce? Astea-s amenintari? Imi traduci si mie ca nu inteleg ce scrie rolling on the floor? Astia confunda sufletul cu dz si cei care nu-s cu ei neaga existenta sufletului rolling on the floor Dar nu poate nici unu sa realizeze, ca ceea ce misca este sufletul prin materie, si fiecare din acel "individ" este cate un dz, iar "dz" e doar o vorba spusa de individ. Toti indivizii se bazeaza pe vorbe. Pe individ il chemi, dar indivizii sunt ocupati asteptand pe un "dz" sa miste in locu lor.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa-mi traduci tu. Eu ma refeream la Yahweh nu la Atman.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Sa-mi traduci intrebarea adica. Eu am explicat cum il faci pe dz sa miste.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai intrebarea ar fi daca vrei sa stii ineptiile pe care le scot ei interpretand Biblia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevărat. Trăim în "zilele din urmă" după cum e scris în Biblie.
"Să ştii că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, trufaşi, hulitori, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, vânzători, obraznici, îngâmfaţi; iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu, având doar o formă de evlavie, dar tăgăduindu-i puterea." - 2 Timotei 3:3-4

| sanboss a răspuns:

Nu, astea sunt abia inceputul durerii, aceasta pandemie nu se include in cele scrise in cartea apocalipsa, nu are legatura cu vremea necazului cel mare

| mustafateke7 a răspuns:

De ce ne gandim la tot ce este mai rau?