| Yοda a întrebat:

Ateii de ce ei jignesc crestinii?

23 răspunsuri:
| imale a răspuns:

Ueiii...nu is ateu happy.dar iti raspund la intrebare asa pe scurt.Din cate am vazut eu p'aici, nici asa-zisii crestini nu se comporta frumos cu ateii... uneori au un comportament mult mai rau decat ei, asta'i adevaru.

| Mădă0611 a răspuns:

Sa inteleg ca daca un ateu ii spune ceva nu tocmai frumos unui crestin, il jigneste, dar daca un crestin injura un ateu, nu-l jigneste, e chiar dovada ca merita raiul?

Daca tu esti ex ateu si faci misto de atei, esti "troll ateu", dar daca un crestin face pe troll-ul si injura crestinii, e ateu, fara a fi troll.
Au trecut astia cu spalatul creierului la clor si soda caustica, sau ce zmeu?

| Yοda explică (pentru Mădă0611):

Tulburate iti sunt energiile de Forta intunecata copila. Forta fie cu tine.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Yοda):

Pacea sa fie cu mine, ca daca as avea forta, as construi o cusca, asa cum e la zoo, si v-as pune pe toti teistii acolo, sa va convingeti unii pe altii ca zeul x e mai bun decat zeul y, si ca a zis asa si nu asa. As deschide cusca in momentul in care nu mai respira nimeni. De la crestini am luat iubirea fata de aproape :x
A, da, v-as pune la dispozitie si instrumente de convingere, fara instructiuni, ca sunteti familiarizati cu ele, ca de exemplu: http://www.liveleak.com/view?i=7f6_1358387639

| C0nstantin a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce cusca sa mai faci si tu? Nu vezi cate ospicii is cu camerele goale? laughing)

| Mădă0611 a răspuns (pentru C0nstantin):

"Cu camere goale", ne, asa o sa aiba liniste, se inchid in camere si gata, niup niup niup, asa cum ei ne hartuiesc peste tot cu dumnezeii lor, asa sa-i hartuiasca si altii, cu alti dumnezei, la fel de vii. In cusca! Fara scaune, masa, pat, nimic. Daca se cearta ortodocsi cu ortodocsi, crestini cu crestini, imagineaza-ti ce fain o sa fie acolo love struck. Astia asa merita, sa vada cum e.

| C0nstantin a răspuns (pentru Mădă0611):

"Fight stupidity with stupidity" laughing Suna bine rolling on the floor Ar fi si mai frumos sa filmezi, iar pe post de narator sa il aduci pe The Almighty God: Morgan Freeman laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru C0nstantin):

Nu e prea sangeros pentru atei, care au moralitate din cauza nesimtitei aleia de empatie infecta, bleax, si nu datorita unui zeu prea bun si cel mai super minunat, care totusi le permite sa fie cum sunt?batting eyelashes

| C0nstantin a răspuns (pentru Mădă0611):

Atata timp cat e narat de Morgan Freeman nu cred ca mai conteaza altceva laughing

| dragos9234 a răspuns:

Pentru ca pot!
Sau cum a spus un alt troll, pentru ca suntem gelosi.

| HueyFreeman a răspuns:

Nu stiu. La un moment dat te saturi sa tot fi condamnat la pedeapsa eterna.

| dracu14 a răspuns:

De ce crestinii jignesc ateii, adica un ateu jigneste un crestin destul de rar pe cand crestinii tot timpul jignesc ateii si pe cei de alte religii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai ateii jignesc crestinii, si crestinii jignesc ateii. Si nu toti ateii ii jignesc pe crestini, cum nici toti crestinii nu-i jignesc pe atei. Cei care jignesc nu gasesc nimic inteligent de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este neapărat.Eu nu înjur oamenii( doar pentru că sunt creştini).

| kiv1990 a răspuns:

Elimina oponentii

| Salahadin73 a răspuns:

Ador categoria asta laughing

| CryChristiAN a răspuns (pentru Salahadin73):

Ce gasesti amuzant aici?

| Salahadin73 a răspuns (pentru CryChristiAN):

Disputele dintre atei si crestini

| Calininio a răspuns:

Cred ca puteti suporta o jignire in schimbul a mii de ani de teroare.

| Calininio a răspuns:

Crestinii de ce ei jignesc ateii?

| dorelmarc a răspuns:

Asa sunt si copii cand nu au ceva se cearta cu cei ce au.

| danutyqwe a răspuns:

Salut, sunt ateu si nu am facut niciodata treaba asta. Ateii ce jignesc credinciosii si credinta in entitati superioare, nu sunt atei cu adevarat. Eu ii accept pe toti cei din jurul meu, iar daca vine vorba de zeitati, credinta, religie bla bla, incerc sa ma retrag elegant din discutie. O seara buna va doresc happy

| Yοda explică:

Adevar grait copila mea.