anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ateu sau crestin?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Nu e neaparat ca toata lumea sa intre intr-una din aceste doua categorii. Important e ca fiecare om sa-si doreasca sa afle adevarul, si sa-l caute, nu sa pretinda ca deja il stie, cand de fapt omenirea abia a inceput cautarile.

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Om.

| OOOLEOOO a răspuns:

Sau

| Trolli a răspuns:

Cine? Eu?
Prima varianta.
*and the winner is...*
P.S. A venit vara, nu ti-e cald cu acea caciulita?hee hee

| Holiday a răspuns:

Paza aia de la avatarul tau m-ar putea face Moscraciunist...laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nici una nici alta.

| Lizzu a răspuns:

Cel mai bine e sa ramai undeva intr-un plan de mijloc si sa fii observator al ambelor situatii.

| KhludCiprian a răspuns:

Rosu sau verde? Verde ca sunt ecologist!

Aceasta dilema e falsa, si nu stiu daca o pui onest intrebarea, dar sunt ateu.

Motivul e ca in afara de Monstrul de Spaghetti Zburator, ce e cel mai bun zeu ce a existat si exista (cel mai bun la gust cel putin - adica e Dumnezeu cu gust) nu stiu dovezi concrete ce orice om serios le accepta, ce pot fi aratate. Sunt zeci si sute de aparitii a lui FSM inaintea noastra si apendicele sau noduros arata o iubire extrema!

Ieri m-am rugat ca Monstrul de Spaghetti sa ajute pe toti oamenii indiferent la ce se roaga doar daca ceea ce cer ar aparea indiferent daca ei s-ar ruga sau nu! Si merge! Daca ieri te-ai rugat la ceva si nu s-a intamplat sa stii ca e de la rugaciunea mea si mai ales de faptul ca FSM nu lasa o alta posibilitate!

Ramen.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru KhludCiprian):

Adevăr grăiești.

Unii vor spune că FSM nu există. Dacă nu exisă atunci de ce planetele au formă de chiftele. Huh?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici ateu, nici crestin..cred in Dumnezeu in felul meu... fara biserica sfintii si alte prostii crestine...peace.

| BlackSulphur a răspuns:

Imi place, intrebarea asta tradeaza ignoranta crestineasca... Bravo.

| Lαrisα a răspuns:

Crestin. happy

| jamal000 a răspuns:

Ambele sunt considerate credinte, insa personal sunt crestin!

| digital7shady a răspuns:

Hakuno-matatian.

| zTonia a răspuns:

Eu am religia mea. Eu cred doar ca exista o parte rea si una buna. si cand mori mergi in partea in care meriti. Sincer nu cred in toate chestiile cu sfintii si tot felul de povesti.

| SwechTyop a răspuns:

Crestin

| Crestin1 a răspuns:

Crestin.

| HarperDevil a răspuns:

?!?!?! ce intrebare e asta? vrei o descriere la fiecare? stii care e diferenta dintre ateu si nepracticant?

| SonOfAnarchy a răspuns:

Ateu si pateu in acelasi timp. :3

Întrebări similare