| AvalohAlyn a întrebat:

Ati citit Biblia și mai ales Noul Testament? Părere?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E interesanta! iar daca ai putina minte inveti din greselile altora...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. happy
O colecție de cărți care "curentează"...și care te face să nu mai fii omul care ai fost.

| ania a răspuns:

Am citit-o de multe ori da la cap la coadă, nu msi ştiu de cãte ori şi Noul Testament şi mai des.Pe vremea cand eram agnostico-atee mi-am cumpărat si Coranul, am citit si scrieri sacre hinduse, multi autori atei acum Biblia e cartea de căpätâi a vieţii mele, o recitesc mereu.

| bettybetty a răspuns:

Am citit-o. O citesc a3a oară. Este o colecție de cărți deosebită. E fascinant ca a fost scrisă pe perioada a sute de ani, de circa 40 de scribi care nu s-au întâlnit, provin din medii sociale diferite, și totuși se completează unul pe altul.
E nevoie de timp ca să citești, și de și mai mult timp ca s-o intelegi.
Nu poti s-o intelegi singur. Ai nevoie de Autorul ei pentru a o putea înțelege