| Vernusio a întrebat:

Ati citit Biblia sau macar Noul Testament?
Ce parere/impresie v-a lasat?
E bine sa citesti Biblia?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,Biblia îți schimba total viata. Te face o persoană mai buna, mai fericita, împlinită.Dar, doar dacă o aplici.

| oprescudorin11 a răspuns:

Biblia este cartea de capatai a oricarui european sau colonii provenite de la europeni! Este Codul Moral al oricarei civilizatii crestine!
Vrem sau nu vrem, ne iintalnim cu Biblia, cu invataturile ei, in orice pas pe care-l facem, in orice civilizatie!(crestina, mahomedana sau asiatica).

| TrăieşteClipa a răspuns:

Am citit-o de mai multe ori. Vechiul Testament este o adunatura de legende sumeriene, babiloniene, mesopotamiene etc culese de evrei de pe unde au umblat.
Noul Testament este inventia unui evreu Saul din Tars despre alt evreu Iisus.
Cam prea multi evrei ca sa fie si adevarat ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand sa citesti biblia pentru ca te ajuta sa descoperi ca religia crestina nu este nici pe departe o religie a iubirii si a tot ce mai sustin crestinii. Si de ce doar noul testament? Cel vechi este prea brutal?
http://crestinismulexpus.blogspot.ro/? m=1