| dianirys a întrebat:

Ati citit carti de Richard Wurmbrand, autorul meu preferat? Ce parere aveti despre el? V-au miscat putin predicile lui?

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,am citit,,Cu Dumnezeu in subterana,,-,,Cele sapte cuvinte de pe cruce,,.-Sabrina, sotia sa a scris,, Nobletea suferintei,,. Niste carti extraordinare care m-au ajutat sa inteleg care este rolul suferintei si cat de aproape este Dumnezeu alaturi de tine in suferinta.

| MMihai a răspuns:

Dacă despre ăsta este vorba
http://ro.wikipedia.org/wiki/Richard_Wurmbrand
nu am citit nimic și nici nu mă poate interesa ce halucinații literarea avea un asemenea personaj.
De fapt am cumpărat cartea „ Umpleți vidul" București, Stephanus, 1994. și am citit ceva din ea, dar am renunțat, și am aruncat cartea sau am făcut-o cadou ca să scap de ea, considerând că sunt prostii.
Am cumpărat multe cărți din editura respectivă, și am mai citit din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-au dat pe spate.acum dau din maini si din picioare ca un carabus cazut cu picioarele in sus.cine ma ajuta?