| Ionică a întrebat:

Ce carti despre maniere ati citit? Ce parere aveti? Multumesc!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Slava cerului ca am avut parinti destupati la minte, care mi-au dat o educatie foarte buna si chiar nu am nevoie sa citesc asemenea carti, care, vorba lui @andreivmarin, sunt depasite demult.
Exista atatea carti cu adevarat bune, utile, interesante, din care poti afla aproape tot ce te intereseaza.

| Luori a răspuns:

Am citit asa ca sa imi fac o idee cartea "Reguli de politete si conduita " scrisa de catre Elisabeta Blidaru si GheorgheEnescu.
Este interesant, insa majoritatea lucrurilor le inveti din familie, din educatia primita si din cei 7 ani de acasa.

| andreivmarin a răspuns:

Nu am citit nici o carte de genu, le-am invatat de la maicamea si bunicamiu
motivul pentru care nu am citit nici o carte de genu este ca le consider depasite in 2010 femeia conduce masini si munceste cot la cot cu barbatii nu cred ca o impresioneaza foarte mult faptul ca eu "trebuie sa merg tot timpul in partea dinspre carosabil, pentru a o proteja in caz de accident" sau eu sa intru primul in cladire de ce?