| chazz a întrebat:

Ati facut o calatorie astrala? Daca da, cum?
Va rog frumos fara raspunsuri infantile.Nu stiu cat de real este acest fenomen intrucat va rog sa imi explicati!

Răspuns Câştigător
| 1dintrevoi a răspuns:

Intereseaza-te despre forta psihica sau energia psihica. Ea este cea care determina cat de pregatiti suntem pentru lumea astrala. Exista persoane care au capacitatea de a se acomoda rapid cu mediul respectiv pentru ca sunt construiti cu astfel de aptitudini. Altii trebuie sa exerseze ceva mai mult pentru a reusi. Nu exista o anume metoda eficienta, pentru ca nu toti suntem construiti la fel.
Eu te sfatuiesc sa nu iesi din corp, ca sa nu fie nevoie sa te chinui sa intri inapoi. Retine faptul ca ai fost avertizat. Acum ca esti constient de faptul ca se pot intampla si nasoale, prezentele din mediul tau astral pot fi ceva mai ostile. Adica poti fi atacat de entitati inca de la prima ta iesire din corp.
Bineinteles ca nu te invata nimeni nicaieri cum sa intri inapoi in corp, pentru ca nu ai ce cauta in afara corpului de la bun inceput happy. E simplu ca buna ziua. Cine e prins "alergand pe mosia altuia" e executat... mai devreme sau mai tarziu. Daca te hotarasti, totusi, sa faci pasul asta, tine minte ca nu trebuie sa-ti fie frica. Roaga-te la Dumnezeu sa te apere si sa te ajute daca ceva nu merge cum trebuie. Vei fi ajutat. Dar nu-ti face iluzii ca vei primi ajutor si alte dati.
Exista posibilitatea ca o astfel de experienta sa te faca mai senzitiv in viata de zi cu zi. Sa simti anumite prezente in locul unde te afli, sa auzi voci sau flash-uri (scene vizuale foarte scurte) din trecut/viitorul foarte apropiat. Daca ajungi in stadiul asta, cere ajutorul urgent!

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare noapte cand dormi si visezi sufletul tau face astfel de calatorii astrale.Doar ca Dumnezeu nu te lasa, cand te trezesti ca sa-ti amintesti ce ai facut in acea calatorie ca sa nu te smintesti, sa nu o iei razna.Pot sa-ti vorbesc 3 zile despre astfel de experiente, dar nu ti-ar face decat rau... Mintea omeneasca e cea mai vulnerabila..deci..nu te juca cu ea.

| chazz explică (pentru anonim_4396):

Unele persoane mi-au spus ca au trait aceasta experienta..sunt derutat, oricum iti multumesc pentru. parere!

| dragos9234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a mai spus cineva ca debitezi aberatii in continuu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dragos9234):

Nu...esti singurul, si de aceea nu te iau in serios.

| 1dintrevoi a răspuns:

Eu zic sa nu te inhami la asa ceva. Am calatorit in astral, au fost cele mai groaznice momente din viata mea.

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Te rog sa explici mai detaliat, daca se poatehappysi o metoda eficienta, as fii bucuros daca mi-ai putea spune asta!

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ne povestesti mai multe despre aceasta experienta?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

O metoda nu pot sa-ti spun, pentru ca te-as avea pe constiinta. Nu pot sa promovez ceva ce te poate distruge. Asa cum spunea si Dan mai sus, mintea omeneasca este cea mai vulnerabila. Am experienta unor practici oculte. Odata cu ele au "venit la pachet" si calatoriile astrale. Nu pot sa-ti spun decat ca totul pare ca intr-un vis, numai ca esti perfect lucid. Poti calatori oriunde te duce mintea. Daca nu ai un psihic puternic, insa, poti ramane blocat acolo. Mie mi s-a intamplat sa nu ma pot "trezi". E groaznic. Ca si cum ai intra in coma. Si multe multe altele...

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Ema, tu esti o fata credincioasa, de ce vrei sa calci intr-o zona asa periculoasa? big grin

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Doamne fereste, nu as incerca asa ceva.Am citit o carte si cunosc care sunt pericolele, insa zic eu ca este bine ca sa ii faci constienti si pe altii la ce pericole se expun.Si as vrea sa stiu asa din curiozitate.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

La ce pericole se expun? Exista un singur pericol: Sa se piarda definitiv. Din orice punct de vedere. Nu degeaba ma cert p-aci cu toti capcaunii atei ca "pomul cunoasterii binelui si raului" nu este acelasi lucru cu "cunoasterea" in general. Dumnezeu a creat o lume nevazuta, la care omul nu avea acces. O lume greu de inteles pentru mintea umana. Pacatul stramosesc ne-a "oferit" tuturor cheia catre aceasta lume. Prin calatorii astrale te folosesti, intr-o anumita masura, de acea cheie. De ce credeti ca in Biblie nu apar mai multe detalii despre ceea ce au vazut primii oameni cand " li s-au deschis ochii"? Este un taram interzis.

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Poi vreau sa stiu ce fel de experiente ai avut?!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

I-am spus lui chazz putin mai sus. Calatoresti cu sufletul. Esti perfect lucid, insa nu-ti poti simti corpul. Senzatia e greu de descris. Totul e halucinant. Te intalnesti cu diverse..."entitati", nici nu stiu cum sa le spun. Comunici cu diverse "chestii". La prima mea calatorie in astral m-au intampinat niste sfere de lumina, care mi-au "comandat" sa ma "intorc inapoi in trup" big grin.

| MMihai a răspuns:

Ati facut o calatorie astrala? ==Nu

Nu stiu cat de real este acest fenomen intrucat va rog sa imi explicati!= =călătoria astrală nu este specifică oamenilor

| Mădă0611 a răspuns:

M-am uitat acum si n-am prea inteles asta, adica, pe scurt vad ca inseamna calatorie in alte lumi, apoi vad ca unii spun de mers pe planete, dar din moment ce acele "lumi" sunt doar cele despre care detii informatii... mie mi se pare ca e un fel de reverie, sau autohipnoza :-?, altfel, ai putea sa mergi oriunde si sa vezi lucruri ne mai vazute, dar, ma repet, exista lucruri pe care mintea umana nu le poate imagina/crea, asa ca daca in timpul acele calatorii vezi doar lucruri cunoscute e clar ca e "mana" creierului, nimic spiritual.

Aaaa, pai E autohipnoza: 6) Incepeti sa va spuneti in minte urmatoarele: "Voi face calatorii astrale. Imi voi parasi corpul". Spuneti acest lucru de mai multe ori, imaginati-va ca va aflati in cealalta parte a camerei.

8 ) Puteti sa experimentati una din urmatoarele senzatii:
- plutire;
- scufundare;
- vibratii;
- o lumina alba sau albastra;
- zdruncinatura;
- zgomote ciudate.
:))) Pentru astfel de senzatii, asculta trance music, pe bune.
http://www.youtube.com/watch?v=x_VXaW-vFJc&feature=youtu.be&t=0m59s

http://www.youtube.com/watch?v=UF6F1iNc8fo&feature=youtu.be&t=3m39s

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ai intrat in starea respectiva spunandu-ti ceva de genul: Voi face calatorii astrale. Imi voi parasi corpul", si entitatile de care vorbesti le-ai vazut undeva, carte, film? Intreb pentru ca imi suna a autohipnoza din care nu te poti trezi cand vrei decat daca folosesti un cuvant/gest cheie, altfel te trezesti dupa un timp, dupa ce se presupune ca ai adormit la propriu, asta stiu, poate gresesc.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu. Nu folosesc autosugestia. N-am vazut nimic nicaieri, le-am intalnit pentru prima oara in proiectiile astrale. Tocmai de aceea spun ca sunt foarte greu de descris, pentru ca sunt lucruri pe care nu le vezi "la orice colt". D-asta mai folosesc si termenul "chestii". Nu am calatorit in astral pentru ca mi-am dorit. Am fost "fortat" de ceva anume. Pana la prima calatorie nici nu stiam ca exista asa ceva. Pur si simplu m-am trezit in mijlocul evenimentelor. E o poveste lunga.

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Am citit o carte unde autoarea explica ca a iesit din trup si in acelasi timp se vedea in oglinda din baie, il vedea pe fiul ei care dormea intr-o alta camera si isi vedea trupul ei in pat. Spunea ca pericolul era sa intalneasca o entitate si sa ii rupa firul vietii. Si s-a intors in trup.

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Sunt sceptica, din fire, mi-e greu sa cred ca daca totul e creat de minte sa vezi ceva ce n-ai vazut nicaieri. Subconstientul strange multe informatii pe care constientul nu le citeste.
Vezi ce face credinta in orice forte, in cazul asta oculte/negative?
Inca ceva. Autohipnoza care implica somnul necesita trezire, logic, tu erai intins undeva, pregatit de "somn"?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai spus corect "daca" totul e creat de minte. De ce nu te_ai oprit acolo? happy Inca ceva foarte important: eu nu credeam in nimic inainte. Eram ateu. Am intrat intr_o secta de dragul cuiva. Tot ce mi spunea acolo mi se parea absurd... pana cand am inceput sa experimentez niste chestii. Nu ma astept sa ma crezi. Si nu incerca sa ma convingi ceva anume. Te vei lamuri singura... cand vei trece dincolo happy

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Corect. Daca nu ma insel; este ceea ce un crestin numeste posedare.

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

A, nu, nu umblu cu nenea convins dupa mine (adica sa conving lume de nu stiu ce, daca ma intepi e altceva), incerc sa imi explic ce si cum, si mai ales, cum functioneaza mintea in astfel de situatii thinking
Oricum, multumesc de info. happy

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ok. Sper ca ti-a ajuns aceasta experienta si nu o sa o mai repeti niciodata!happy

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Mădă0611):

Apreciez faptul ca nu esti adepta "intepaturilor happy.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Nu am experimentat asta din proprie vointa. am ajuns in acea situatie avand incredere in prea multe intentii bune. In final am scapat... sper.

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Inteleg.dar poti sa imi trimiti un PM? in care ai putea sa-mi zici o metoda.As fii foarte recunascator.happy

| chazz explică:

Va multumesc tuturor pentru. raspunsuri, insa mai astept si alte persoane deoarece nu sunt total lamurit!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

Tie iti place suferinta? big grin E ca si cum m-ai ruga sa trec peste tine cu masina. Nu vreau sa-mi para rau pentru tine. Daca tot esti foarte hotarat, cauta pe net informatii, sigur o sa gasesti. Poate nu in romana, dar in engleza sigur gasesti. Youtube-ul este plin de filmulete cu oameni care povestesc despre experientele lor de acest gen. Repet: calatoria astrala este periculoasa. Am cunoscut persoane care n-au putut face fata fenomenului si au intrat in depresie. S-au chinuit pe la psihologi, dupa care s-au pierdut cu firea definitiv si in final au ales sinuciderea ca "metoda de eliberare". Nu te juca cu asa ceva! E ca un drog. E suficient sa vezi o singura data cum e si apoi sa-ti doresti mai mult. Partea proasta e ca nimeni nu-ti arata de la bun inceput cat de daunator poate fi. Si scade cu atat mai mult posibilitatea sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa scapi din aceasta situatie. Obisnuim sa spunem ca noi suntem puternici, ca ne putem controla, ca "nu ni se poate intampla noua"... Nu e chiar asa.

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Iti multumesc pentru. rabdarea si intelegerea pe care ai avut-o cu mine! happysi da am mai citit si eu, autosugestia este o metoda eficienta?