| Bogdanpalintineanu a întrebat:

Cum pot sa fac calatorie (peoiectie)astrala? Voi cei care ati facut asta cum ati reusit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt chiar este periculos. Te proiectezi intr-un loc unde habar nu ai de ce entitati poti da, intr-un loc unde habar nu ai ce poti pati.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar care a reusit? cat de creduli puteti fi atat de usor va lasati condusi de minciuni, nu exista asa ceva, sufletul nu exista, asta sunt povesti, ganditi ca aveti creier

http://stiinta-pe-intelesul-tuturor.blogspot.ro/search/label/Pesudostiinta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sunt destui crede-ma si absolut totul despre Suflet si Spiritualitate poate fi explicat prin stiinta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin peudostiinta da

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu, prin stiinta pura, mintea omeneasca e capabila de mai multe decat ar sti un ateu sau un crestin s-o foloseasca. Stiinta nu e o noua religie care are raspunsul la toate sa stii... Si fara Spiritualitate suntem 0.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiinta nu-i o religie, dogma, dovedeste experimental si va fi stiinta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De energie ai auzit? De exemplu poti deveni "hulk" in momentul in care o masina sta peste prietena ta, crescandu-ti adrenalina in sange, asta a fost dovedita stiintific. Prin Spiritualitate invatam sa ne controlam energia, pe aceste principii merge Vrajitoria. Mintea umana poate face foarte multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si ma refer ca asa o vad ateii in mare parte, o noua religie ca raspunsuri la toate, crestinii fiind indoctrinati in ceva de distrugere sunt impotriva ei, in timp ce noi, Spiritualii mergem cot la cot cu ea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa aduci si dovezi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Biochimia emotiilor: "Sunt celebre cazurile in care persoane normale puse in situatii deosebite, de pericol extrem, au dat dovada de forta fizica neobisnuita. Exemplul clasic este acela cu mama care ridica de una singura masina implicata in accident pentru a-i elibera de sub ea pe copiii ei. Pe langa puternica motivare psihica, in astfel de situatii intra in scena si o stimulare puternica hormonala." - http://www.sfatulmedicului.ro/

| Clorox a răspuns:

Nu toti sunt capabili s-o faca, este si foarte periculos! Mai bine sa nu stiiwinking

| Bogdanpalintineanu explică (pentru Clorox):

Eu am paralizie in somn destul de des, cateodata aveam de 3 4 ori sapamanal acum am o data pe saptamana cred, iar din aceasta paralizie care este un stadiu al proiectiei astrale cred ca intr. o seara mam proiectat fara sa vreau,

| Clorox a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

''Crezi'', bine ziswinking

| xerxes1 a răspuns:

Exista mai multe tehnici pe internet.O alegi pe ca care ti se potriveste. Fantoma aia mica bate campii ca este periculos.
Cel mai simplu: din paralizie te fortezi sa te dai jos din pat.Si esti deja intr-o calatorie astrala.
Poti sa zbori, sa treci prin zid, sa te teleportezi etc.
Teama este cel mai mare obstacol.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand mergi pe strada vezi tot felul de entitati.
Daca nu-ti este teama de ele nu-ti pot face nimic.
Crestinii fac pe ei de frica de obicei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

De fapt chiar este periculos. Te proiectezi intr-un loc unde habar nu ai de ce entitati poti da, intr-un loc unde habar nu ai ce poti pati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paralizia in somn nu are nicio legatura cu proiectia astrala, este doar o actiune efectuata de creier in timpul somnului pentru a nu te trezi ca te lovesti cu capul de dulapuri sau ca mananci in somn.
Citeste mai multe aici
http://bucurialuisatan.com/proiectia-astrala/

Răspuns utilizator avertizat