| ScrEamO a întrebat:

Tocmai am auzit de calatoria astrala si as vrea sa incerc si eu. imi puteti spune tehnici, metode sa pot sa realizez si eu calatoria astrala. Nu mai dau detalii despre aceasta calatorie deoarece vreau raspunsuri de la cei care au practicat si au informatii despre cum pot practica si eu. Va rog frumos. dau Funda daca inteleg

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| admiterea a răspuns:

Metoda Călătoria (The Journey) este o metodă complementară de vindecare emoțională (traume, depresie, anxietate, stări de respingere, lipsa bucuriei vieții).
Prezentarea http://metoda-calatoria.ro, cu modurile în care poate fi folosită pentru creșterea intelgenței emoționale, dezvoltării personale, depășirii problemelor inerente adolescenței, etc, sunt descrise în site-ul www.metoda-calatoria.ro
Include mărturii ale celor care au obținut rezultate în urma ședințelor de terapie (care constau într-un dialog cald, dar profund, cu un practician acreditat The Journey).

| realisticword a răspuns:

Calatoria astrala este atunci cand spiritul tau iese din corp(cred ca sti).
Aceasta se practica cam asa:
Te relaxezi in pat si te imaginezi ca esti intr-un colt al camerei indepartat(dar cam trebuie sa vezi camera cu ochii inchisi.)
Apoi te gandesti ca iesi din corp.(daca vezi camera in alb/albastru nu te speria sau daca simti vibrati.)
Eu inca incerc. Daca nu reusesti, nu renunta.
App:Ai grija la entitati. Daca vezi una intoarcete in corp.(te uiti la corp)
Am aflat mai nou ca frica atrage entitatile.

| realisticword a răspuns:

Aha.Atunci:
Cum sa te asezi:
Nu conteaza.Doar sa fi relaxat.
Ce sa faci:
Trebuie sa te imaginezi intr-un colt al camerei indepartat si sa te imaginezi ca iesi din trup! Entitatile...
Atmosfera :
Trebuie sa fie linistita. Fara sunete(puternice)
Daca vrei mai mult despre antrenament cauta pe google:calatoria astrala si este un site forte interesant(are numele de calatoria astrala) acolo nu spune pasi dar spune antrenamente care pot face calatoria posibila.In dreapta iti arata si o poza in care iti arata cum sa te imaginezi.(iesind din corp)