| chazz a întrebat:

Ati facut o calatorie astrala? Doresc raspunsuri numai din partea celor care au practicat! Fara comentarii "nu exista" etc.

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Am adormit de fiecare data, dar eu am incercat tehnica visului lucid. Cat despre proiectiile astrale, nu au reusita indiferent de circumstante. Mai exact, si daca este posibila proiectia astrala, corpul ar ramane vacant (liber pentru altii sa il ocupe). Lasa ideea si bazeaza-te pe vise lucide. Dupa mai multa practica, chiar daca nu reusesti sa il controlezi (sa zbori), il sesizezi (iti dai seama ca atunci cand te inneci este un vis).

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

Tu cauti astronauti pe TPU?

| chazz explică (pentru William):

Lasa glumele la o parte, ok?

| OOOLEOOO a răspuns:

Ofera-mi cat mai multe argumente care determina aceste calatorii, de la pregatiri pana la ''despartirea'' intr-o stare constienta (fara sa dormi)

Mersi.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu-ti pot spune ca a fost chiar o calatorie astrala, si nici o forma de dedublare, un fel de doua feluri...Pe atunci nici nu stiam cei aia calatorie astrala, a fost un moment in care eram constient ca dorm, si dormeam, dar totusi eram treaz. un moment de euforie si energetic(din punct de vedere spiritual), insa starea de Dedublarea (Parasirii corpului) nu am perceput-o niciodata. Desigur pot atinge acele sadisfactii spirituale prin Nyabinghi sau Meditatia in pozitia Lottus (Consiliata de Budda) insa momentan tot cea ce-mi doresc este o Calatorie astrala care sa cuprinda si o Dedublare.

| Miauti a răspuns:

Nu ai reusit!? mai chinuiete. Ti am spus nu oricine poate face asa ceva.

| chazz explică (pentru Miauti):

Asta si fac..doresc si raspunsul celor care au experimentat asta pentru. imi intarii motivatia happy

| Miauti a răspuns (pentru chazz):

Nu observi ca pe aici nu gasesti oameni care sa fi avut astfel de experienta. Ei spun ca ''nu exista'', chiar daca nu au incercat.

| chazz explică (pentru Miauti):

Observ asa ca am sa renunt sa pun astfel de intrebari.

| a3e6u9 a răspuns:

În fiecare noapte fac călătorii astrale și merg pe la pițipoance. happy

| chazz explică (pentru a3e6u9):

Fara glume, te rog.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Da,acum cateva noptii am visat si vb serios ca parca ies din corpul meu si pluteeam prin univers, asa real parea ca ma intrebam in vise cum e posibil asa ceva