| chazz a întrebat:

Ati facut o calatorie astrala? Daca da, cum?
Va rog frumos fara raspunsuri infantile.Nu stiu cat de real este acest fenomen intrucat va rog sa imi explicati!

Răspuns Câştigător
| 1dintrevoi a răspuns:

Intereseaza-te despre forta psihica sau energia psihica. Ea este cea care determina cat de pregatiti suntem pentru lumea astrala. Exista persoane care au capacitatea de a se acomoda rapid cu mediul respectiv pentru ca sunt construiti cu astfel de aptitudini. Altii trebuie sa exerseze ceva mai mult pentru a reusi. Nu exista o anume metoda eficienta, pentru ca nu toti suntem construiti la fel.
Eu te sfatuiesc sa nu iesi din corp, ca sa nu fie nevoie sa te chinui sa intri inapoi. Retine faptul ca ai fost avertizat. Acum ca esti constient de faptul ca se pot intampla si nasoale, prezentele din mediul tau astral pot fi ceva mai ostile. Adica poti fi atacat de entitati inca de la prima ta iesire din corp.
Bineinteles ca nu te invata nimeni nicaieri cum sa intri inapoi in corp, pentru ca nu ai ce cauta in afara corpului de la bun inceput happy. E simplu ca buna ziua. Cine e prins "alergand pe mosia altuia" e executat... mai devreme sau mai tarziu. Daca te hotarasti, totusi, sa faci pasul asta, tine minte ca nu trebuie sa-ti fie frica. Roaga-te la Dumnezeu sa te apere si sa te ajute daca ceva nu merge cum trebuie. Vei fi ajutat. Dar nu-ti face iluzii ca vei primi ajutor si alte dati.
Exista posibilitatea ca o astfel de experienta sa te faca mai senzitiv in viata de zi cu zi. Sa simti anumite prezente in locul unde te afli, sa auzi voci sau flash-uri (scene vizuale foarte scurte) din trecut/viitorul foarte apropiat. Daca ajungi in stadiul asta, cere ajutorul urgent!

49 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ati facut o calatorie astrala? ==Nu

Nu stiu cat de real este acest fenomen intrucat va rog sa imi explicati!= =călătoria astrală nu este specifică oamenilor

| Luciana_Carmen_1991 a răspuns (pentru MMihai):

Dacă nu ai facut vreo proiecție/călătorie astrală, de ce dai acest raspuns? Nici macar nu stii cu ce se mănâncă.

| Mădă0611 a răspuns:

M-am uitat acum si n-am prea inteles asta, adica, pe scurt vad ca inseamna calatorie in alte lumi, apoi vad ca unii spun de mers pe planete, dar din moment ce acele "lumi" sunt doar cele despre care detii informatii... mie mi se pare ca e un fel de reverie, sau autohipnoza :-?, altfel, ai putea sa mergi oriunde si sa vezi lucruri ne mai vazute, dar, ma repet, exista lucruri pe care mintea umana nu le poate imagina/crea, asa ca daca in timpul acele calatorii vezi doar lucruri cunoscute e clar ca e "mana" creierului, nimic spiritual.

Aaaa, pai E autohipnoza: 6) Incepeti sa va spuneti in minte urmatoarele: "Voi face calatorii astrale. Imi voi parasi corpul". Spuneti acest lucru de mai multe ori, imaginati-va ca va aflati in cealalta parte a camerei.

8 ) Puteti sa experimentati una din urmatoarele senzatii:
- plutire;
- scufundare;
- vibratii;
- o lumina alba sau albastra;
- zdruncinatura;
- zgomote ciudate.
:))) Pentru astfel de senzatii, asculta trance music, pe bune.
http://www.youtube.com/watch?v=x_VXaW-vFJc&feature=youtu.be&t=0m59s

http://www.youtube.com/watch?v=UF6F1iNc8fo&feature=youtu.be&t=3m39s

| Miauti a răspuns:

1dintrevoi a raspunz corect:
Ca sa inteleaga toata lumea e mare diferenta in a calatori in astral si a visa.
Corpul astral e ca si cum ai fi o fantoma poti calatori oriunde pe pamant (fiinde cea mai tare senzatie).

Calatoria in astral e mai complicata. Este o calatorie spre o alta lume. Problema ar fi ca putini oameni au acces la ea. De aceea majoritatea cunoscatorilor in astfel de calatori folosesc ghizi (ghid) spirituali.
Ghidul spiritual este o fiinta spirituala din alta lume, care iti da acces spre acest astral. E bine sa ai astfel de ghid deoarece te protejeaza...

Ca si in viata reala, in astral exista indivizi care vor sa faca rau. Exista fiinte destul de puternice care din greseala sau din pura ura pot sa ti faca rau. De aceea exista astfel de ''ghizi''.

Oricum nu orisicine poate ajunge in acest stadiu.

Sincer sa fiu prima mea experienta in astfel de calatorie mi a luat cam 3 luni de ''antrenament''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare noapte cand dormi si visezi sufletul tau face astfel de calatorii astrale.Doar ca Dumnezeu nu te lasa, cand te trezesti ca sa-ti amintesti ce ai facut in acea calatorie ca sa nu te smintesti, sa nu o iei razna.Pot sa-ti vorbesc 3 zile despre astfel de experiente, dar nu ti-ar face decat rau... Mintea omeneasca e cea mai vulnerabila..deci..nu te juca cu ea.

| chazz explică (pentru anonim_4396):

Unele persoane mi-au spus ca au trait aceasta experienta..sunt derutat, oricum iti multumesc pentru. parere!

| dragos9234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a mai spus cineva ca debitezi aberatii in continuu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dragos9234):

Nu...esti singurul, si de aceea nu te iau in serios.

| chazz explică:

Va multumesc tuturor pentru. raspunsuri, insa mai astept si alte persoane deoarece nu sunt total lamurit!

| chazz explică:

Va multumesc din nou pentru. rabdare si atentie!

Răspuns utilizator avertizat
| 1dintrevoi a răspuns:

Eu zic sa nu te inhami la asa ceva. Am calatorit in astral, au fost cele mai groaznice momente din viata mea.

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Te rog sa explici mai detaliat, daca se poatehappysi o metoda eficienta, as fii bucuros daca mi-ai putea spune asta!

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ne povestesti mai multe despre aceasta experienta?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

O metoda nu pot sa-ti spun, pentru ca te-as avea pe constiinta. Nu pot sa promovez ceva ce te poate distruge. Asa cum spunea si Dan mai sus, mintea omeneasca este cea mai vulnerabila. Am experienta unor practici oculte. Odata cu ele au "venit la pachet" si calatoriile astrale. Nu pot sa-ti spun decat ca totul pare ca intr-un vis, numai ca esti perfect lucid. Poti calatori oriunde te duce mintea. Daca nu ai un psihic puternic, insa, poti ramane blocat acolo. Mie mi s-a intamplat sa nu ma pot "trezi". E groaznic. Ca si cum ai intra in coma. Si multe multe altele...

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Ema, tu esti o fata credincioasa, de ce vrei sa calci intr-o zona asa periculoasa? big grin

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Doamne fereste, nu as incerca asa ceva.Am citit o carte si cunosc care sunt pericolele, insa zic eu ca este bine ca sa ii faci constienti si pe altii la ce pericole se expun.Si as vrea sa stiu asa din curiozitate.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

La ce pericole se expun? Exista un singur pericol: Sa se piarda definitiv. Din orice punct de vedere. Nu degeaba ma cert p-aci cu toti capcaunii atei ca "pomul cunoasterii binelui si raului" nu este acelasi lucru cu "cunoasterea" in general. Dumnezeu a creat o lume nevazuta, la care omul nu avea acces. O lume greu de inteles pentru mintea umana. Pacatul stramosesc ne-a "oferit" tuturor cheia catre aceasta lume. Prin calatorii astrale te folosesti, intr-o anumita masura, de acea cheie. De ce credeti ca in Biblie nu apar mai multe detalii despre ceea ce au vazut primii oameni cand " li s-au deschis ochii"? Este un taram interzis.

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Poi vreau sa stiu ce fel de experiente ai avut?!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

I-am spus lui chazz putin mai sus. Calatoresti cu sufletul. Esti perfect lucid, insa nu-ti poti simti corpul. Senzatia e greu de descris. Totul e halucinant. Te intalnesti cu diverse..."entitati", nici nu stiu cum sa le spun. Comunici cu diverse "chestii". La prima mea calatorie in astral m-au intampinat niste sfere de lumina, care mi-au "comandat" sa ma "intorc inapoi in trup" big grin.

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ai intrat in starea respectiva spunandu-ti ceva de genul: Voi face calatorii astrale. Imi voi parasi corpul", si entitatile de care vorbesti le-ai vazut undeva, carte, film? Intreb pentru ca imi suna a autohipnoza din care nu te poti trezi cand vrei decat daca folosesti un cuvant/gest cheie, altfel te trezesti dupa un timp, dupa ce se presupune ca ai adormit la propriu, asta stiu, poate gresesc.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu. Nu folosesc autosugestia. N-am vazut nimic nicaieri, le-am intalnit pentru prima oara in proiectiile astrale. Tocmai de aceea spun ca sunt foarte greu de descris, pentru ca sunt lucruri pe care nu le vezi "la orice colt". D-asta mai folosesc si termenul "chestii". Nu am calatorit in astral pentru ca mi-am dorit. Am fost "fortat" de ceva anume. Pana la prima calatorie nici nu stiam ca exista asa ceva. Pur si simplu m-am trezit in mijlocul evenimentelor. E o poveste lunga.

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Am citit o carte unde autoarea explica ca a iesit din trup si in acelasi timp se vedea in oglinda din baie, il vedea pe fiul ei care dormea intr-o alta camera si isi vedea trupul ei in pat. Spunea ca pericolul era sa intalneasca o entitate si sa ii rupa firul vietii. Si s-a intors in trup.

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Sunt sceptica, din fire, mi-e greu sa cred ca daca totul e creat de minte sa vezi ceva ce n-ai vazut nicaieri. Subconstientul strange multe informatii pe care constientul nu le citeste.
Vezi ce face credinta in orice forte, in cazul asta oculte/negative?
Inca ceva. Autohipnoza care implica somnul necesita trezire, logic, tu erai intins undeva, pregatit de "somn"?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai spus corect "daca" totul e creat de minte. De ce nu te_ai oprit acolo? happy Inca ceva foarte important: eu nu credeam in nimic inainte. Eram ateu. Am intrat intr_o secta de dragul cuiva. Tot ce mi spunea acolo mi se parea absurd... pana cand am inceput sa experimentez niste chestii. Nu ma astept sa ma crezi. Si nu incerca sa ma convingi ceva anume. Te vei lamuri singura... cand vei trece dincolo happy

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Corect. Daca nu ma insel; este ceea ce un crestin numeste posedare.

| Mădă0611 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

A, nu, nu umblu cu nenea convins dupa mine (adica sa conving lume de nu stiu ce, daca ma intepi e altceva), incerc sa imi explic ce si cum, si mai ales, cum functioneaza mintea in astfel de situatii thinking
Oricum, multumesc de info. happy

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ok. Sper ca ti-a ajuns aceasta experienta si nu o sa o mai repeti niciodata!happy

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Mădă0611):

Apreciez faptul ca nu esti adepta "intepaturilor happy.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Nu am experimentat asta din proprie vointa. am ajuns in acea situatie avand incredere in prea multe intentii bune. In final am scapat... sper.

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Inteleg.dar poti sa imi trimiti un PM? in care ai putea sa-mi zici o metoda.As fii foarte recunascator.happy

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

Tie iti place suferinta? big grin E ca si cum m-ai ruga sa trec peste tine cu masina. Nu vreau sa-mi para rau pentru tine. Daca tot esti foarte hotarat, cauta pe net informatii, sigur o sa gasesti. Poate nu in romana, dar in engleza sigur gasesti. Youtube-ul este plin de filmulete cu oameni care povestesc despre experientele lor de acest gen. Repet: calatoria astrala este periculoasa. Am cunoscut persoane care n-au putut face fata fenomenului si au intrat in depresie. S-au chinuit pe la psihologi, dupa care s-au pierdut cu firea definitiv si in final au ales sinuciderea ca "metoda de eliberare". Nu te juca cu asa ceva! E ca un drog. E suficient sa vezi o singura data cum e si apoi sa-ti doresti mai mult. Partea proasta e ca nimeni nu-ti arata de la bun inceput cat de daunator poate fi. Si scade cu atat mai mult posibilitatea sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa scapi din aceasta situatie. Obisnuim sa spunem ca noi suntem puternici, ca ne putem controla, ca "nu ni se poate intampla noua"... Nu e chiar asa.

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Iti multumesc pentru. rabdarea si intelegerea pe care ai avut-o cu mine! happysi da am mai citit si eu, autosugestia este o metoda eficienta?

| chazz explică (pentru chazz):

Si din toate lucrurile pe care le-am citit nu se spune cum ma intorc inapoi in corp!

| Miauti a răspuns (pentru chazz):

Pai te intorci simplu orice corp este legat de spirit de un ''lant'' argintiu-auriu foarte rezistent.
Deci poti urmari acea ''ata'' sau poti doar printr-un singur gand sa te intorci.

| Bogdanescu a răspuns (pentru EmaS):

Buna, nu inteleg de ce gandesti asa, te-ai dedublat macar odata in viata ta?

Pentru toti, eu ma dedublez de ceva timp si faza e urmatoarea:
Ai nevoie de credinta in Dumnezeu! Cand o entitate energetica negativa are treaba cu tine, spun tatal nostru sau iti imaginezi lumina! O "materializezi" pentru ca entitatile energetice negative se tem de lumina iar entitatile energetice pozitive se tem de intuneric.
Cand iesi din trup, du-te in centrul pamantului, acolo se afla un tinut "Shamballah" unde se afla insusi Iisus Hristos.Acolo nu ai ce pati.Da, exista asemenea pericole dar prin dedublare te cunosti pe tine, astralul si universul prin energiile cuatomice de lumina si prin vibratiile alterate al cele de a 4-a dimensiuni. Acolo evoluezi spiritual, te indepartezi de aghiutza.
Acum depinde de mentalitatea fiecaruia, daca gandesti rau, in astral patesti rau, si viceversa. Sper ca v-am lamurit.
In legatura cu tehnicile, e ceva mai complicat. Noaptea cand te pui in pat, inchizi ochii, tu fiind nemiscat cu capul inclinat in sus sa nu ti se usuce gatul, incepi sa vizualizezi o imagine in care esti tu cu cineva si faceti activitati, cand te prinde somnul renunti la acea imagine, si vei simti ca esti mai relaxat. Fa asa pana te simti foarte relaxat, incep mici vibratii si auzi sunete care ti se vor para "creepy" ei bine acelea sunt suneterle binaurale care nu au vreo legatura cu tine.Cand incepi sa simti cum plutesti, imagineaza-ti in plan paralel cu corpul tau, sa zicem o banda subtire care vibreaza. incepi sa auzi tiuitul ala "piiiiiiii" si corpul vibreaz foarte tare. Cand vibratiile se scurteaza si simti ca plutesti ai 3 variante::
@ Te ridici pur si simplu! Indiferent ca esti eteric sau fizic, TE RIDICI!
@ Iti imaginezi ca te rostrogolesti!
@ Iti spui in minte"vreau sa plutesc" si vei pluti
Dupa care, daca vrei sa vezi si sa auzi, un simplu gand iti va reda aceste simturi./
Bafta

| Voinea_-_Basica_Lia_1961 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Nu există afirmaţie mai greşită decât a spune că nu te poţi întoarce în corp! Dimpotrivă! când ai ieşit în afara lui, atracţia este fenomenal de mare! Trupul întins pe pat de atrage ca un magnet gigant. E nevoie de o imensă voinţă şi opunere la această atracţie.
Exerciţiul ce-l are de făcut un călător astral, pentru început, e tocmai acesta, de a reuşi să îşi depăşească teama de necunoscut şi apoi să stea cât mai mult în afara trupului din carne. În rest, fiecare pas este însoţit discret, din invizibil. Nu e singur, ci împreună cu ghizii - unul sau doi, care iau diferite aspecte. Dacă ai fericirea să ţi se arate aşa cum e... este greu să mai trăieşti într-o lume ca asta, plină de deştepţi într-ale spiritualului şi naivi care pretind să ştie ce înseamnă iubirea. Iubirea divină este indescriptibilă! Nu există în limbajul nostru mental, pământesc, cerebral cuvinte care s-o poată descrie.
Pericole desigur că sunt, aşa cum le vede mintea umană a fi. Dincolo sunt privite altfel. Din orice astfel de întâlnire neplăcută, la cerere, ghizii te readuc în corp. De cele mai multe ori te "trântesc" în corp!
Fiecare experienţă îşi poartă propria lecţie. Însă spiritul nu simte teama. Este îndrăzneţ şi incredibil de doritor să... culmea! ...se elibereze din încătuşarea cărnii.
Aşa că lăsaţi sfaturile. Vorbiţi din proprie experienţă... pentru că dacă aţi face-o, nu aţi da asemenea sfaturi aberante!

Până să ajungeţi la dedublare (de aici răspund persoanei care a pus întrebarea), este nevoie de multă, multă voinţă, exerciţiu zilnic pentru stăpânirea năstruşnicei minţi, până la atingerea stării de vid mental - o stare cu unde cerebrale theta. Stare de non existenţă. Abia în acest punct, spiritul se poate elibera. E nevoie de ani de exersare şi dorinţă de neclintit!
Nimeni nu vă poate sfătui ce să faceţi când veţi reuşi să ieşiţi din trupul acesta de ţărână, pentru că fiecare are altă cale de parcurs, în funcţie de evoluţia proprie. Iar dacă totuşi veţi primi sfaturile cuiva, poveştile ce le-a trăit în afara corpului, încercaţi să nu le luaţi prea mult în seamă, pentru că se înregistrează în subconştient şi le veţi trăi identic cu persoana respectivă, până le veţi epuiza şi veţi trece la experienţele proprii, de care spiritul dv are nevoie ca să evolueze.

În concluzie: CEA MAI MARE PROSTIE PE CARE O POATE AFIRMA CINEVA, ESTE ACEEA CĂ SPIRITUL NU SE POATE ÎNTOARCE ÎNAPOI ÎN TRUP! Cine spune asta, este un impostor care doar a citit, învăţat, dar nu şi trăit!

| Luciana_Carmen_1991 a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Imi pare foarte rau ca ai scris acest comentariu. Vad clar ca nu ai avut nicio proiecție astrală și atunci de ce iti pierzi timpul impiedicandu-i pe ceilalți să reușească? Câmpul astral e locul de unde venim si unde mergem după această viață. Nu te asteapta nimeni sa te atace și nu este deloc greu sa te întorci în corp. Totul este energie, sufletul nostru este energie și energia nu poate fi distrusă. Legile fizicii. Odată iesit din corp tot ceea ce iti imaginezi se manifesta într-o secundă, așadar daca iti este teama, vei vedea forme, entități și vei simți frică, dar totul este in imaginația ta. Mereu înainte de orice proiecție trebuie sa ai chakrele curate și să meditez pentru protecția sufletului cât timp esti acolo. Fiecare suflet este legat de corp printr-un cordon argintiu care doar la moartea noastră fizică se detașează de corp. Altfel, este energie, mai bine spus este punctul nostru de energie, prin care putem călătorii. Nu exista sa "tai" sau sa "ți se rupă " acest cord, pentru ca este energie și energia nu poate fi distrusă. Cât despre întoarcerea în corp - nimic mai simplu! Te gândești că vrei sa te întorci și într-o secundă vei fi inapoi. Trăiesc în afara României, intr-un loc unde proiecția astrală este ceva obisnuit și ia amploare pe zi ce trece. Sa nu ai teamă niciodată sa fi tu! Acesta este scopul nostru pe pământ, sa intelegem puterea minții noastre și să ne folosim de aptitudinile pe care le avem la indemana, dar care deocamdată in Romania sunt subiect tabu, sau pur si simplu nu este inteles din cauza mentalității foarte limitate. Cauta in engleza acest subiect și de la un video vei avea acces la tot felul de alte etape precum "cum sa te protejezi in timpul proiecției astrale folosind lumina alba" Succes!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

Intereseaza-te despre forta psihica sau energia psihica. Ea este cea care determina cat de pregatiti suntem pentru lumea astrala. Exista persoane care au capacitatea de a se acomoda rapid cu mediul respectiv pentru ca sunt construiti cu astfel de aptitudini. Altii trebuie sa exerseze ceva mai mult pentru a reusi. Nu exista o anume metoda eficienta, pentru ca nu toti suntem construiti la fel.
Eu te sfatuiesc sa nu iesi din corp, ca sa nu fie nevoie sa te chinui sa intri inapoi. Retine faptul ca ai fost avertizat. Acum ca esti constient de faptul ca se pot intampla si nasoale, prezentele din mediul tau astral pot fi ceva mai ostile. Adica poti fi atacat de entitati inca de la prima ta iesire din corp.
Bineinteles ca nu te invata nimeni nicaieri cum sa intri inapoi in corp, pentru ca nu ai ce cauta in afara corpului de la bun inceput happy. E simplu ca buna ziua. Cine e prins "alergand pe mosia altuia" e executat... mai devreme sau mai tarziu. Daca te hotarasti, totusi, sa faci pasul asta, tine minte ca nu trebuie sa-ti fie frica. Roaga-te la Dumnezeu sa te apere si sa te ajute daca ceva nu merge cum trebuie. Vei fi ajutat. Dar nu-ti face iluzii ca vei primi ajutor si alte dati.
Exista posibilitatea ca o astfel de experienta sa te faca mai senzitiv in viata de zi cu zi. Sa simti anumite prezente in locul unde te afli, sa auzi voci sau flash-uri (scene vizuale foarte scurte) din trecut/viitorul foarte apropiat. Daca ajungi in stadiul asta, cere ajutorul urgent!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru aallyynnuuttzzaa):

happy Mie, din mesajele alea private pe care mi le-ai trimis, imi parea ca nu prea esti hotarata in privinta acestor experiente...
Parerea mea e ca esti atat de speriata de acest fenomen incat vrei cu orice pret sa fie doar o inchipuire, o farsa a creierului. Ai postat acest raspuns doar pentru propriul tau confort psihologic. Cercetatorii nu sunt scutiti de esec, sper ca stii asta.
Indraznesc sa-ti dau un sfat (asta pentru ca ai vrut sa discutam pe aceasta tema): nu crede in nimeni! Nici in cei care spun ca au trait aceste experiente, dar nici in cei care incearca sa demonteze partea mistica a acestui domeniu. Adevarul e undeva pe la mijloc, intotdeauna. Important e ca toata aceasta poveste sa nu-ti faca tie rau. Eu nu cer nimanui sa ma creada...desi sunt convins ca aceste experiente traite in afara corpului nu sunt doar niste farse ale creierului.

| aallyynnuuttzzaa a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Mai bine nu ma interesam, nu stiam nimic...nu era mai bine sa traiesc ca toata lumea din jurul meu, care nici nu se gandeste la dumnezeu, la moarte, la viata de dincolo si care pot sa se distreze prin cluburi si discoteci fara se le pese de nimic? Acuma stau in fiecare zi si ma gandesc, si ma tot gandsc ce rost mai am pe fata pamantului daca mor. Vreau sa traiesc pentru totdeauna asa, cu bine, cu rau! De aia m-am interesat de aceste calatorii astrale, ca sa-mi dovedesc anumite chestii, si nu cred ca am facut bine, nu-mi mai trebuie niciodata, dupa ce am facut ce am facut, mi-am facut cruce (imi ceream iertare de la Dumnezeu pentru cacaturile care le-am facut )si mereu cand pomeneam "In numele Tatalui si al Fiului si al Sf. Duh AMIN, trecea un tremur prin mine parca aveam ceva, si tot faceam, cine stie ce lucruri necurate erau alea. Apoi peste un timp iar am incercat, si la fel mi s-a intamplat, treceau niste tremure prin mine numai cand imi faceam cruce si ziceam sa ma ierte Dumnezeu pentru ce am facut? Tu crezi in Dumnezeu, daca sunt niste iluzii de-a noastre, daca ma nasteam pe undeva prin India si credeam in zei, ce vina aveam eu atunci ca nu credeam in Hristos. Cred ca am sa innebunesc daca ma mai strofosc mult sa cred ceva! apoi, probail aveam mainile reci si ma lua frigul, cine stie de ce?

| aallyynnuuttzzaa a răspuns (pentru aallyynnuuttzzaa):

Ma luau tremuraturile alea am vrut sa zic ( cu mainile reci...)

| 1dintrevoi a răspuns (pentru aallyynnuuttzzaa):

Eu am ajuns la concluzia ca fiecare om, mai devreme sau mai tarziu, ajunge sa-l cunoasca pe Dumnezeu, sub diferite forme. Subliniez aici ca e doar observatia mea. Nu sunt atotstiutor, cu toate ca am trecut prin multe. Nimeni, in afara de Dumnezeu (iarasi, opinie proprie happy ), nu este atotstiutor. Datoria ta pe acest pamant este sa intrebi, sa te informezi, sa cercetezi cat poti, dar nu neaparat sa si crezi in totalitate in ceea ce gasesti. Adevarul vine de foarte multe ori la pachet si cu putina minciuna. Trebuie sa incerci sa separi aceasta minciuna de adevar, atat cat poti tu. Nu trebuie sa te grabesti sa iei decizii atunci cand vine vorba de spiritualitate. Eu am fost in ipostaza acelui om care bea, se distra, mergea prin discoteci si nu-mi pasa de Dumnezeu happy Si-uite asa, din ignoranta, am ajuns sa practic chestii oculte, fara sa stiu ca fac treaba asta. Persoanele care ma initiasera in tot felul de lucruri imi spuneau ca sunt pe drumul cel bun, ca toate acele experiente sunt normale, bune...dar nu era deloc asa. Si puteam sa scap de acele lucruri infricosatoare doar daca incercam sa ma informez, dar n-am facut-o, am avut incredere oarba in ei. Puteam sa scap de mari nenorociri doar cu o cautare pe google...ironic, nu? happy Am inceput sa caut abia cand a fost prea tarziu. Eu, spre deosebire de tine, regret faptul ca nu mi-am pus intrebari inainte.
Bucura-te de orice experienta traita, indiferent ca e buna sau rea. Sa stii ca nu s-a schimbat nimic in cazul tau. Viata poate fi la fel de frumoasa ca inainte, ba poate chiar mai frumoasa, pentru ca acum esti in garda, esti cu ochii deschisi si stii de ce anume trebuie sa te feresti.
Is multe de discutat pe tema asta... poti sa-mi mai scrii pe privat daca vreiwinking

| aramnicolae a răspuns:

TE ROG SA NU INCERCI.Si eu am încercat si a fost HORROR. Daca încerci poți sa ajungi intr-un fel de comă constientă Cum am pățit si eu.Nu puteam sa ma misc si sa deschid ochii dar eram constient

| masy_6680 a răspuns:

Da am facut de multe ori calatorii astrale poate unii nu cred ca exista dar m-am de corporalizat de multe ori de obicei ma duc la fratii stelari cum ami place sa ai numesc nu imi place titulatura de extraterestru ai numesc fratii pentru ca sunt foarte legat de ei eu de obicei ma duc in Pleade acolo cel mai frumos dar aveti grija daca nu sunteti tari pe duhurile voastre nu intrati in astral eu intru pentru ca entitatile rele (negre) sint imun la atacurile lor aveti grija pe ce planeta calatoriti si ce fel de, entitati intalniti entitatile sunt: cele mai rele sunt:NEGRE, ROSII cele mai bune ALBE ALBASTRE daca sunteti foarte credincios il puteti intalnii chiar pe el eu l am intalnit pe cel ce muritorii il numesc Isus ne intalnim mai tarziu cu alte relatarii.

| Alexandrescu_Daniel_1980 a răspuns:

Salutare, in astral am calatorit de multe ori, totul facandu-se involuntar, am intalnit chiar si spirite de animale, de asemenea mi se deschide al treilea ochi cand si cand, vad demoni care imi dau tarcoale si chiar si atacuri, deja un spirit ciudat ma bantuie de vreo 2 ani, cand atipesc, de fiecare data, zi sau noapte, vine si se aseaza pe capul meu si ma vibreaza si ma trezesc cu gatul uscat. Am calatorit si dincolo de astral in a 5-a dimensiune, eram deasupra planetei, am vazut vreo 6-7 ingerasi care roiau deasupra mea, am vazut spirite care stateau grupate cate 3-4 in spatiu deasupra planetei pamant. De atunci sunt posedat de spiritul acela care vine ori de cate ori adorm. L-am si vazut, este de culoare rosu deschis, de la brau in sus si are ceva stralucitor la cap, fata nu i-am vazut-o prea bine ca nu am reusit sa tin ochiul mintii prea mult deschis. Experiente cu fantome am avut din clasa a 10-a, atunci mi-a fost foarte frica, acum deja sunt obisnuit cu ele. Nu doresc nimanui sa experimenteze lumea astrala, dar pot sa va spun ca moartea e o eliberare, tot ce trebuie sa faceti este sa credeti in Dumnezeu, Iisus Hristos, Maica Domnului, Sfantul Duh, etc si sa-i iubiti din tot sufletul, altfel nu faceti fata demonilor iar drumul e spre iad.

| Kripton1987 a răspuns:

Proiectii astrale am facut si eu cateva si au fost fara risc,pana aseara m-am intors cu fata la perete si mam pregatit sa adorm,eu am adormit dar constinta nu nici nu stiam la inceput ca am adormit,ma uitam la perete nu aveam nici un gand,dintr-o data s-a facut rece in camera,desii era foarte cald,m-am intrebat ce dracu se intampla de s-a racit asa,am simtit fiori la spate si eram sigur ca cineva era in spatele meu,mi-am zis in gand nu mi-e frica de tine pleaca,in momentul ala m-a prins de picior,si mam luptat cu el am strigat lasa-ma,dupa care mi-am auzit vocea reala dupa aia mi-am dat seama ca dormeam,si m-am trezit imediat, dupa ce m-am trezit toata camera se invartea cu mine, si eram fara putere nici capul pe umeri nu mil puteam tine, dupa parerea mea eram pe punctul dea face o iesire din matrix, iar o entitate ma atacat si nu am mai vrut sa ies, prieteni nu e prea de joaca cu astea dar este necesara pentru evolutia spirituala

| Zalaru_Iulian_1976 a răspuns:

Mai traieste cineva pe aici?