| OctavianDanielMaria a întrebat:

Au voie ateii sa fie nasi la un botez?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Probabil daca ii pacaleste pe parinti ca e crestin.Ca daca sunt si parintii atei nu vad de ce ar mai boteza copilul.

| Antisistem11 a răspuns:

Au voie ateii sa fie profesori de teologie? Nu.de ce? Pentru ca si teologia și biserica nu sunt rezonabile.nu sunt vorbele mele.sunt vorbele marelui voltaire.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă e sincer își exprimă ateismul si atunci categoric nu i se va permite să fie teolog.pentru ca biserica nu e rezonabilă. teologia nu e o cercetare rezonabilă.

Răspuns utilizator avertizat