| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee:

Blestemele se prind pe nedrept?
Dar afuriseniile?

Multumesc!

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca cineva te blestema.Romani12:17-21

| Thunderstruck a răspuns:

Cred ca mor.rolling on the floor)))AFURISENI?rolling on the floor))))))))

| anonimg a răspuns:

"Cum sare vrabia incoace si incolo si cum zboara randunica, asa nu nimereste blestemul neintemeiat. -" (Proverbe.26:2)

| zurick a răspuns:

Eu nu cred in blesteme sau afuriseni.Dar fiecare cu parerea lui.

| Lizzu a răspuns:

Daca tu crezi in blesteme si ti-e teama de ele, cu cat te feresti mai mult cu atat ele se prind mai repede.
Daca nu le iei in seama,si crezi ca nu exista asa ceva,atunci nu vei fi deranjat de asemenea lucruri.

Eu am auzit de cazuri, de la cunoscuti, dar nu stiu daca sa cred sau nu.
Nici superstitiile nu le iau deloc in seama. Daca nu dai atentie acelui ceva, nici acel ceva nu se leaga de tine happy

Totusi cred ca sunt oameni rai care se ocupa cu lucruri bizare, tocmai sa faca rau altora.
Mi se pare ceva situat pe cea mai joasa scara a evolutiei omenirii.
Pentru ce sa-ti complici existenta cu asemenea josnicii? Fii mai bun de atat.

| reihiuke a răspuns:

Depinde de persoana si de magnetismul acesteia. Daca are destul magnetism, iti poate face rau sau bine doar uitandu-te la tine. Dar e greu de obtinut un asemenea magnetism. Nu se poate obtine niciodata intamplator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pleca urechea la relele altora. da acatiste la bserica pe 3, 6 luni.mai da si pe la liturghii, pe la slujbe, mai roag te zilinic.asta inseamna viata cu dumnezeu, iar afuriseniile se vor risipi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Jackul336 a răspuns:

Nu
gandeste te ca dumnezeu nu isi pune mintea cu toti frustratii

parca in noul testament valuta forte este dragostea si iertarea valori universale pentru evolutia omului

blestemele si afuriseniile sunt niste acte primitive

| Guildo a răspuns:

Dupa intelectul tau redus totusi, crezi ca o finta umana care este facuta din acelasi aluat ca si tine, poate sa aiba un efect negativ asupra vietii tale, doar spunand niste vorbe spuse fara cap?