| Chibi689 a întrebat:

Blestemele de parinti se prind?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Eu, in locul tau m-as ruga, pentru sufletul parintelui care te-a blestemat, caci a lui va fi imparatia iadului!
Daca te rogi, nu-l urasti, ai zdrobit toata mizeria, poti sa zambesti calcand peste RAU!

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cica da, si cel mai bine fata de restul blestemelor.
Superstitii, cine crede...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca au lipici pe spate

| Freya1 a răspuns:

Normal se zice ca blestemul de mama se prinde cel mai bine

| danay72 a răspuns:

Nu te îngrijora, Dumnezeu nu face acest lucru. Sunt doar superstiții și răutăți din partea oamenilor.

| oprescudorin11 a răspuns:

Orice Blestem se prinde de la persoane apropiate, pe care si daca le respecti ca entitate!
Daca te-as blestema eul, sigur, absolut sigur, nu se vaprinde, caci eu nu insemn NIMIC pentru tine.
E o regula antropologica umana. Citeste C.L. Strauss, parintele antropologiei!
Vei gasi explicatii uluitoare! Succes! Si nu te teme, numai oamenii slabi blesteama! Iar altii si mai slabi sunt supusi efectelor! Deci ai o gramada de sanse!

| mgtow a răspuns (pentru oprescudorin11):

Asa si daca blestematu imputit moare se evapora blestemu care i sa cuvenit victimei? Nu exista asa ceva atat timp cat crezi in dumnezeu blestemele sant basini, poate la atei se ataseaza

| oprescudorin11 a răspuns (pentru mgtow):

Nu e chiar asa, in opinia mea! Daca moare, blestemul e chiar mai puternic!
Desigur, daca crezi in Dumnezeu cu adevarat, esti invaluit intr-o armura IMPENETRABILA! Misto exprimarea ta! M-ai distrat!

Răspuns utilizator avertizat