| ForJesus a întrebat:

Bazat pe textul din Romani 8:1- 27, as vrea sa întreb ce este viata noastră? Cum ar trebui sa fie viata noastră? Cum trăim și încotro ne îndreptăm noi creștinii? Ce credem noi și cum vrea Domnul Isus?

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cand ai devenit un copil al lui Dumnezeu, cele vechi s-au dus, iata ca toate lucrurile s-au facut noi.Suntem transformati, si ne asemanam tot mai mult cu Domnul nostru Isus.Umblam calauziti de Duhul Sfant si aducem roada Duhului in viata noastra.

| ramona30 a răspuns:

Pai daca iti bazezi viata si intrebarile pe un text de acum mii de ani, si pe niste personaje ipotetice create de oameni =...

| ForJesus explică (pentru ramona30):

Nu am întrebat:"dacă iti bazezi viata și întrebările pe un text de acum mii de ani" alta era întrebarea...e problema mea pe ce îmi bazez viata...nu a ta!

| ramona30 a răspuns (pentru ForJesus):

OK, nu am fost atenta. Intrebarea era doar pentru crestini. Scuze.

| sandra2012 a răspuns:

Pai viata oricarui bun crestin ar trebui sa fie cam asa: sa credem intr-un singur Dumnezeu si sa ascultam poruncile Lui. Sa nu bem, sa nu fumam, sa nu luam droguri, sa postim, etc. Sa ne iubim unii pe altii si sa ne ajutam intre noi. Cred ca cam asta ar vrea Dumnezeu de la noi. Bine, mai sunt si altele dar nu stau acum sa le enumar pe toate. Ne indreptam spre rai sau spre iad, pe pamant oricum nu ramane nimeni. Dar raiul si iadul depinde de faptele si credinta fiecaruia.

| noktambul a răspuns:

Cine suntem? De unde venim? Incotro ne ducem? Astazi ce bem?