| DeliaMaya a întrebat:

Buna, am facut ceva foarte urat si imi este frica, ma poate ierta dumnezeu daca l-am injurat? Adica daca am spus fu***i hristosu ma-tii de mai multe ori. Ce pot face sa ma ierte?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca ne marturisim pacstele El este creduncios si drept ca sa ne ierte pacstelr și să ne curateasca de orice nelegiuire. 1 Ioan 1:9

| RAY a răspuns:

Fii calma nu exista personajul asta inventat de Pavel

| DeliaMaya explică (pentru RAY):

Cum sa spui chestia asta? dumnezeu exista

| RAY a răspuns:

Cică te arde în iad Dumnezeul cel bun și iubitor care a omorât toți noi născuți din egipt

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de unde stii ca e suparat?
poate era ocupat cand ai injura, gen sa pedepseasca copii din africa care mor de foame? sau babele care au spalat din greseala duminica

| lpavel a răspuns:

Te iarta numai daca te spovedesti la preot si iti va parea rau pentru ce ai zis! Totusi daca tot injuri, obisnuieste-te sa injuri de altceva nu de Dumnezeu pentru ca asta e un pacat foarte mare, si chiar daca vei fi iertata acum la spovada dupa moarte va trebui sa arzi mai mult in iad ca sa te cureti de pacate... daca se poate dezobisnuieste-te de astfel de injuraturi!

| KovacsB a răspuns:

Daca n-ai trecut la fapte e ok.

| norisorulpufos a răspuns:

Să nu mai repeți.

| T0Teu a răspuns:

Îți ceri iertare

| Ganderoaica a răspuns:

Te spovedesti la preot cu căința.

| OmulRealist a răspuns:

Nu există nimic de făcut pentru a obține iertarea de la un entitate inexistenta. În schimb, concentrează-te să-ți rezolvi problemele în mod real și să te îmbunătățești ca persoană, fără să-ți pierzi vremea cu cerșitul de iertare de la personaje mitice. Stai liniștit și fă-ți ordine în minte.