| VictorMihail1990 a întrebat:

cer ajutorul dumneavoastra de a-mi spune cum se poate ierta paccatul pe care l-am facut eu, acesta fiind : injuratul in biserica. Stiu ca pare cam ciudat, dar nu orice injuratura, aceasta injuratura a fost adresata unui defunct ...si mai ales ca am injurat in biserica, in fata lui Dumnezeu. Nu stiu cum sa va explic..as aprecia daca mi-ati da un sfat..multumesc

Răspuns Câştigător
| dragos38 a răspuns:

Stai linistit, cand eram mai mic si eram la biserica de pasti, am injurat si eu pe unul care era cu mine si ma tot enerva, intentionat o facea pentru.a ma face pe mine sa injur in biserica :p deci daca era un pacat grav asa cum se zice ma rupea d-zeu pana acum.Stiu ca nu este frumos sa injuri in general(si in biserica in special, dupa aceia zice ca esti prost crescut)dar a trecut/si sunt bine mersi.

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Dumnezeu este peste tot asa ca oriunde ai injura esti in fata Lui.

| sublime89 a răspuns:

Te putem ajuta spunandu-ti ca nu exista pacate. Asta cred ca te-ar scapa de toate grijile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprinde o lumanare la mormantul lui.si roaga-te sa te ierte, si iarta-te si tu pe tine insuti de rautatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woltfram ti-a dat raspunsul corect.
Iarta-l si iarta-te.
Cu totii gresim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu stii ca ai gresit si ca regreti, deja esti iertathappy

| fllu07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu mai faci. asta ii cel mai important.

| angus35 a răspuns:

Biserica este singurul loc in care oamenii injura in gand.

| dogee92 a răspuns:

Pocaieste-te happy.

| Hexogen a răspuns:

Mai pacat este cum tii arma aia in poza...
Pai din moment ce-ti pare rau si cica zeul al caruit slujitor esti radiaza de iubire, bunatate si dreptate ar trebui sa te cam ierte, nu?