| stefanut83 a întrebat:

Buna,am fost ateu de cand eram mic,dar acum vreau sa imi schimb religia in cea satanista,satanism spiritual,vreau ca cei ce sunt de aceasta religie sa ma contacteze fiindca vreau sa pun diferite intrebari. Cine este de o religie diferita crestina, martorii lui Iehova sau toate celelalte sa se abtina.

21 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"Buna,am fost ateu de cand eram mic"
Adica de la ce varsta si pana la ce varsta ai fost ateu? Numai asa ne putem da seama daca vei fi acceptat de respectivii (Respectivul).

| ToKen a răspuns:

Citeste niste LaVey, daca nu ai facut-o pana acum.
Asta ca sa-ti satisfaci nevoia arzatoare de satanism spiritual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ToKen):

LaVey a fost interesant primele capitole, dupa care a devenit sec, cat despre satanismul laveyan nu am o parerea pozivita, e doar o forma de ateism mai usor de digerat...lipseste mult partea mistica a satanismului, misterul sacru care se regaseste in orice religie, de-aia laveyanismul nu l-as baga la curente filozofice, dar maxine dietrich, e o tampenie mare. Eu, daca tine mortis i-as recomanda sa citeasca un site serios pe tema ocultul, respectiv pe tema satanismului...

| lpavel a răspuns:

Cred ca ai cazut in cap! laughing Mergi la un doctor veterinar! Ai religia ateu si vrei s-o schimbi in satanism spiritual? laughing fraza asta arata cat de istet poti fi... mor de ras, nu alta laughing

| stefanut83 explică (pentru lpavel):

Ce am zis gresit? Om prost...

| lpavel a răspuns (pentru stefanut83):

Eu om prost? Tu de cand nu te-ai uitat in oglinda? In fraza aia ai o gramada de greseli, iata cele mai grave : ateismul NU e o religie laughing iar satanism spiritual NU exista! Cred ca iar ai gasit undeva pe net si ai crezut cu istetimea ta laughing Nu-i nimic ma, ca mai rade lumea de tine, la 6 ani nu e o rusine depre ce vorbesti... laughing

| Doub a răspuns:

Sunt extrem de curioasă dacă măcar ştii ce înseamnă satanism. thinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Motivul acestei ineptii....este?

| Felys a răspuns:

Tu nu ai fost ateu nicidata, un ateu adevarat nu are nevoie de vreo religie in vecii vecilor, nu va crede in nici un fel de bazaconie inventata cu dumnezei si monstruleti, tu esti doar un copil dezorientat care se ia dupa altii ca tine

| RAY a răspuns (pentru Felys):

Corect

| RAY a răspuns (pentru Felys):

Ateismul e lipsa unei religi, satanismul e o porcarie irationala

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Satanistii spirituali din moment ce au ales sa creada intr-un zeu la fel de fals ca al crestinilor sunt practic in aceeasi oala sau chiar mai rau.
Cum naiba sa iti creezi o religie bazata pe greselile unor teologi crestini neinspirati?
Dar se stie ca prostia este infinita.

| Deaad a răspuns:

"Satanismul spiritual" se cheama de fapt venerarea diavolului.
Singura religie care se numeste satanism, este fondata de Anton Lavey.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai toate informațiile despre satanism + altele
http://bucurialuisatan.com/
Și forum unde ai putea pune întrebări, iar membrii acestuia îți vor răspunde la ele...
http://www.bucurialuisatan.com/forum/
(Trebuie să te înregistrezi )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateismul nu e o religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma puisor, intrucat Dumnezeu tatal. este dintotdeauna, oamenii au inventat o alta mama, la care poti merge sa intrebi; la mama dracului.adica stii tu, era un om cu multi copii, si s-o dus la mama zmeilor sa slujeasca.Si l-a intrebat asta; Cine esti? pai eu sant tata lor.I-a cazut falca zmeoaicei, fiindca auzise de tot felul de mame, mama ielelor.muma zmeilor, muma padurii, si mai la urma de mama dracului, dar de tatal lor nu auzise niciodata.Deci acolo poti gasi informatii precise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atent acilisea; Dumnezeu nu uita oamenii, asa cum oamenii il uita pe el.Iti va aduce aminte si tie.ia ghiceste; CUM?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua intrebari pustiu:
1. Cati ani ai?
2. De ce satanist?

| MistretulPufos a răspuns:

Si tu te-ai saturat de martorii lui iehova si pliantele lor? laughing

| Trixy65 a răspuns:

Ai putea sa cauti pe internet informatii despre ce cauti. Cred ca exista si carti nu stiu.