| cyndrella a întrebat:

Buna am si eu o intrebare: Cum a ramas Fecioara Maria insarcinata?

dau fundita big grinbig grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu a ales pe Fecioara Maria pentru ca era cea mai neprihanita dintre fecioare.A luat un trup curat si a trimis pe Duhul Sfant care a pus in ea sa se zamisleasca Domnul Isus.Nu intr-un mod firesc, ci duhovnicesc.

| Allrc24 a răspuns:

Prin puterea Sfantului Duh. Fecioara Maria a fost virgina este virgina si va fi in veci. inclusiv cand L-a nascut pe Iisus tot virgina a fost.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Allrc24):

Ştii că asta e imposibil, nu?

| Allrc24 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Cum sa fie imposibil? daca nu intretii relatii sexuale esti virgin.

| Rapplex a răspuns:

Nici nu stim daca a existat vreodata Iisus, deoarece povestea este preluata de la alte religii(pagane). Deci nu avem cum sa ii discutam nasterea sau cum a fost el conceputwinking

| JodeAimee a răspuns (pentru Rapplex):

Ești naiv rău, sigur ca a existat..citește biblia.

| DorelSudoru a răspuns:

Duhul sfant despre care tot nu stim de fapt ce este, il avem toti in noi.Se numeste sperma, el sa teleportat in maria si aia e

| GusWaters a răspuns:

Fecioara Maria NU a existat,asa cum ne este descrisa in Biblie. Iisus a fost un simplu om,niciun fiu al lui Dumnezeu,iar Fecioara Maria nu avea cum sa il aiba pe personajul asta,fara sa fi intretinut relatii sexuale,e ilogic,si impotriva legilor naturii,pe care, cica, tocmai Dumnezeu le inventase la Creatie!

| OOOLEOOO a răspuns:

Luca 1:34-35 explică modul în care s-ar întâmpla
34 "Cum va fi aceasta," Maria la întrebat pe înger, "din moment ce eu sunt un virgina?"
35 Îngerul ia răspuns: "Duhul Sfânt Se va pogorî peste tine, şi puterea Celui Preaînalt te va umbri. Deci, un sfânt de a se naşte va fi numit, Fiul lui Dumnezeu.

Dumnezeu a lasat-o gravida prin porunci.Ingeri au avertizat-o.Ca sa intelegi mai multe uitate la un film care povesteste despre viata lui Isusbig grin

FUNDA?

| Purec a răspuns:

Un crestin ti-ar zice ca prin duhul sfant.eu insa cred ca prin metoda clasica (cred ca o sti si tu nu?)

| Zenicide a răspuns:

Prin magie laughing Daca citesti toata biblia o sa intalnesti des acest fenomen.

| Archdaemon a răspuns:

Banca de sperma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo dovada ca a existat personajul? care femeie a ramas gravida si virgina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima dată, Spiritul Sfânt s-a coborât asupra Mariei și astfel a rămas însărcinată. Apoi, Maria și cu Iosif au mai avut și alți copii.

| Criss_Criss_1998 a răspuns:

LA catolici este o rugaciune care spune asa: Bucura`te MArie cea plina de har Domnul este cu TIne binecuvantat este rodul trupului Tau Isus } domnul i la dat pe iasus lui Maria prin puterea duhului sfant

| Biscux3 a răspuns:

Fiul lui Dumnezeu S-a zamislit ca om din Fecioara. Deci S-a zamislit fara de samanta barbateasca. Dar aceasta zamislire minunata nu s-ar fi putut face fara lucrarea Duhului Sfant. Duhul Sfant a facut ca Fecioara sa zamisleasca fara samanta barbateasca pe Fiul lui Dumnezeu ca om. Funda? big grin

| JodeAimee a răspuns (pentru Biscux3):

Ești prost, citește biblia.
Prin Duh sfant...tu ști ce e ala?