| denisa27 a întrebat:

Buna happy am si eu o intrebare pentru care nu am gasit raspuns.Acum ceva ani bunicul meu a murit sh acum ceva timp l-am visat.eram in casa matusi mele.adica asa era decorat dar ordinea camerelor era ca in casa lui, eu aram in camera cu verisoara mea si cu matusa mea, iar bunica mea era in bucatarie.in fine.am visat ca eu ma certam cu varamea si matusamea facea misto de mine.( plangeam si in vis dar si in realitate) si ca sa nusi mai bata alea joc de mine m-am dus in bucatarie.si pe usa chiar atunci intra bunicul meu, am sarit la el in brate si am inceput sa plang si mai tare. el atunci mi-a spus " gata, nu mai plange". Eu in vis stiam ca el in realitate este mort.si parca aveam senzatia ca si el stia acest lucru, adica stiam amundoi ca este mort.si de aceea am profitat de acea clipa in care puteam sal mai strang in brate. a fost atat de real, de fiecare oara cand imi aduc aminte plang.straight face.

Acum intrebarea mea:
credeti ca acest vis are o semnificatie sau inseamna ceva? happy.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus314 a răspuns:

Stii ce-mi place? ca ai numele deni666, cifra diavolului, ai pus intrebarea la religie iar acum speri ca eventual niste crestini sa te ajute.Sa te intreb ceva,bunicul tau este inmormantat? Daca da,ce scria pe cruce? Nu scria: "Robul lui Dumnezeu bla bla..."?
Gandeste-te,oare chiar nu are legatura cu tine?

Si acum,revenind la subiect,este un vis, nu semnifica nimic si spre norocul tau ai avut un vis lucid(adica erai constient ca era vis).

Cand mai ai vise de-astea, imagineaza-ti pe cei dragi impreuna cu tine si profita de ocazie.

Bafta!

| AstralConfessor a răspuns:

Draga Denisa, esti o fata deosebita, nu multi au norocul sa fie vizitati de cei plecati, ai un suflet curat si ai putut vedea inaintea tuturor ca vremea bunicii tale este aproape. Incearca sa fii aproape de ea cat de mult poti, fa tot ce crezi pentru. ca mai tarziu sa ai amintiri cat mai placute cu ea. Fii fericita.

| cat212 a răspuns (pentru AstralConfessor):

Si eu am fost 'vizitata' dar ceva amuzant ale mele erau TOTAL diferite de realitate. si unchiul meu se pare ca ma place m'a vizitat de vreo 3 ori laughing dar in circumstante ciudate si inca neelucidate. :\ sau cum se scrie :d

| iulius21 a răspuns:

In cartea despre Vise si vedenii spune sa nu crezi in asa ceva chiar daca este ceva adevarat, se mai spune undeva ca daca ar venii chiar Christos cu adevarat in visul tau sa nu ai dai crezare sau cine stie ce semnificatie si Domnul nu se va supara pe tine, pentru ca tu nu ai puterea de a deosebii provanienta visului.
Asemenea mesaje onirice pe care le mai primesc si eu nu ma fac decit sa ma gindesc mai profund si cu placere la persoana decedata nicidecum sa trag alte concluzii.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand visezi pe cineva este bine sa dai ceva de pomana. Nu trebuie sa fie cine stie ce, un mar o cana de suc... orice pe care altcineva sa-l primeasca.

| denisa27 explică:

Mizantropul am un mesaj pentru tine : ****i morti m-ati smug

| biiiabyby a răspuns:

Am si eu un mesaj pentru tine: inainte sa te duci in pat la somn, ia o carte de romana si citeste-o putin. O sa-ti prinda bine. Macar asa poate visezi si tu ceva frumos.