| UdnasTrebor a întrebat:

Care este cel mai important post?

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Cel mai important post este postul Pastelui. happy

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala de senior manager.el conduce firma.

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha, nice one! Dar in cazul asta ar merge si "cel mai important pRost".

| EmaS a răspuns:

Cel din Isaia 58.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nu stiam la ce fel de post te gandesti.io m-am gandit la unul de conducere.asa,postul negru e mai important, dar nu oricine il poate tine.

| dragos9234 a răspuns:

ProTV

| HueyFreeman a răspuns:

Prefer RockFM.

| UdnasTrebor explică (pentru dragos9234):

Alooooooooo! Am pus intrebarea la categoria religie.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Este postul important?, nu am tinut si nici nu voi tine, nu din reavointa, ci pentru ca am un regim mult mai sanatos

| dragos9234 a răspuns (pentru UdnasTrebor):

Si ce? Religiosii nu se uita la tv?

| cristi202 a răspuns:

Postul inimii. Daca inima nu simte ca posteste, e pe degeaba. Degeaba faci delicatese de post, si maninci astfel mai bine ca in afara postului, nu are efect. Postul inseamna abstinenta, a te abtine de la mincare, si nu este pentru altceva decit pentru a-ti da puterea de a te autocontrola, care este extrem de esentiala pentru viata spirituala.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns (pentru dragos9234):

Stiu pe cineva care are atata 'credinta' incat nici tv nu are in casalaughing.

| Stoica_Daniela_1978 a răspuns:

Postul pastelui si craciunului, sunt la fel de importante.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Isaia 58:5-8 - "Oare aşa trebuie să fie postul pe care l-am ales, ca o zi în care omul pământean îşi mâhneşte sufletul? Să-şi plece capul ca un pipirig şi să-şi întindă o pânză de sac şi cenuşă drept pat? Asta numeşti tu post şi zi acceptată de Dumnezeu?
Oare nu acesta este postul pe care l-am ales: să dezlegi obezile răutăţii, să desfaci legăturile jugului, să le dai drumul celor zdrobiţi şi să rupi orice jug? Oare nu să-ţi împarţi pâinea cu cel flămând şi să-i aduci în casa ta pe cei năpăstuiţi şi fără adăpost? Şi, dacă vezi pe cineva gol, să-l acoperi şi să nu te ascunzi de propria ta carne?
Atunci lumina ta se va ivi ca zorile, iar restabilirea ta va încolţi repede."

| Marian001 a răspuns:

Buna,Toate cele 4 posturi sunt importante, dar cel mai lung si mai greu post este al Invierii Domnului(Pastile)