| alinalin124 a întrebat:

Bună! Ce aș putea face împotriva viselor urate și a stării de neliniște? Noaptea mă trezesc din somn din cauza asta. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

O soluție ar fi sa renunți la content horror de orice fel și să începi să te rogi in fiecare seara

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci împotriva, că nu poți. Așa că nu ai putea. Cauți cauzele în stilul de viață și îl schimbi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa identifici cauza acestor vise.De pilda, ce faci mai exact inainte de somn? Stai pe telefon/tableta, vizionezi filme care iti stimuleaza creierul, cu tematica horror sau alte din astea care te nelinistesc? Daca da, nu e ok. Poti incerca sa bei ceai de musetel sau de lavanda pentru un somn linistit, sa faci cateva exercitii de intindere, sa citesti ceva, sa asculti muzica care te relaxeaza etc.

| Xox0 a răspuns:

Ai stres?