| Eu93llr a întrebat:

Am si eu o problema. De catva timp mai bine zis cateva luni, ma confrunt cu niste mancarimi groaznice la nivelul calcaielor. Ziua cand sunt incaltata, nu sunt atat de groaznice, insa noaptea, uneori ma trezesc din somn si numai stiu ce sa fac. Sunt destul de deranjante. Nu se vede sa ie vreo ciuperca si nici nu am nici un fel de bubite. Stiti cumva care ar putea fi cauza? Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Mergi la un dermatolog. S-ar putea sa fie o micoza. Poti sa te dai cu Clotrimazol (unguent), e foarte eficient pentru mancarimi si ai grija cu igiena picioarelor in aceasta perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este posibil să fie o micoză cel mai probabil.
Sau poate faci o reacţie alergică la şosetele pe care le porţi.
Poate fii orice, aşa că n-ar fi rău să consulţi un dermatolog.
Te pup!

| VladGH a răspuns:

Du-te cit mai curind la un dermatolog, trebuie sa stii ca ciupercile sunt de diferite tipuri, sub piele, invizibile si ai mincarimi. Succes!

| karsivan a răspuns:

Ciuperca sau reactie alergica la plasticul de la sosete, dar cred ca este ciperca se trateaza dar ai grija sa dezimectezi si incaltamintea odata cu tratamentul, mergi la doctor totusi.
http://www.medicamente24.ro/lamisil-1-crema-crema-15g.html

| atleticu97 a răspuns:

Incearca crema de calcaie de la cosmeticplant daca nu-ti trece cu asta incearca lamisil sau consulta un medic