| alexandra2859 a întrebat:

pentru ateii in special.va place ca Allrc24 face tot felul de intrebari stupide pentru ateii? daca noi am sta in fiecare zi sa ii facem noi intrebari lui cum s-ar simti.va place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem viitorul religia e trecutul, nul baga in seama el traieste ca sa se pregateste de moarte eu ma pregatesc sa-i sap groapa

34 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Tipul ăla îmi provoacă decât milă.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Ce ţie nu-ţi place, altuia nu face.
Din păcate Allrc24 profită la maximum de bunul nostru simţ şi răbdare.

| Inferno a răspuns:

"Allrc24 face tot felul de intrebari„ unde le face? La oala?
Poate ai vrut sa spui Allrc24 pune/posteaza/scrie/publica tot felul de intrebari.

| alexandra2859 explică (pentru Inferno):

Daca vrei sa dai lecti la toti ar fi bine sa devi profesor pana atunci nu prea ai dreptul.

| Filip23 a răspuns:

Faceti si voi o rubrica "Religie doar pentru atei"

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Filip23):

De ce mă rog?
Dacă tu stai pe bancă, şi vine unul pe banca ta şi fumează, iar tu fiind nefumător ce faci? Te dai în altă bancă? cam aşa a sunat ce-ai propus.

| Filip23 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Pai daca sunteti alergici la putinii crestini care mai sunt pe aici. M-am gandit si eu la ce v-ar oxigena mintea. Ce vroiam sa te intreb... Nu iti ies pete rosii cand citesti din Biblie?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Filip23):

E o carte ca oricare alta. Nu m-a impresionat, ba din contră, mi-a întărit şi mai mult convingerile actuale.
Nu degeaba mulţi creştini devin atei după ce citesc biblia.
Cred că adevăraţi creştini sunt doar 2. Restul sunt trolli teişti care înjură şi batjocoresc comunitatea non-creştină.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Stii ce nu inteleg eu? Ateii nu cred in Dumnezeu dar citesc Biblia.O citesc ca sa gaseasca cele mai mici "defecte"si sa puna totul la indoiala.

Deci astia sunt oameni ce nu cred in existenta Domnului dar Il tot injura si chestii de astea.

Ceva de genu"un om crede ca exista MegasXlr in realitate iar altul tot pune la indoiala chestia asta". Pana la urma ce incearca ei sa demonstreze? Ei cred ca nu exista Domnul dar Il urasc.Stii...e un paradox aici.

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Tie cine ti-a zis ca citim noi biblia? mai bine citesc 1000 de carti despre astronomie de cat sa citesc biblia aia tampita, nu trebuie sa o cites ca sa gasesc dovezi le stiu deja.si de ce las injura daca nu exista? pana si Monstrul Zburător de Spaghete din religia pastafarianism este mai adevarat decat dumnezeu.

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Si eu nu te-am intrebat ce nu intelegi tu despre ateism am intrebat cu totul alceva asa ca pe viitor ai grija.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru alexandra2859):

Asa sunt eu - un ghimpe in coaste.
Auzi, daca eu=om de stiinta
tu=ala care beleste ochii la Tv
eu spun"oamenii sunt doar niste saci de atomi, nici pe departe creatii cu suflet".
tu ce ai zice? ti-ar place sa aflii "adevarul" fizic?
Prostiile astea le gasesti in cele "1000 de carti de astronomie" pe care le citesti si le mai gasesti la Tv, etc.
Oamenii astia care transmit tot felul de informatii despre"Big Bang" sau eu mai stiu ce vor sa ne distruga credinta in Dumnezeu.Iar tu esti un exemplu de "tinta ochita, tinta lovita"pentru ei.Astia la randul lor sunt condusi de masonerie...

Sa revenim la subiect.Da ala face intrebari(in oala, asa cu a spus cineva)dar fara folos asa cum zici tu.
Majoritatea ateilor cauta in Sfanta Scriptura cele mai mici "defecte" dupa care gasescd ei ceva in "cele 1000 de carti de astronomie"ceva cu care sa "spulbere" adevarul biblic.Asta incercam sa iti spun, puneti tot felul de intrebari in care distrugeti oarecum ceea ce este in Biblie.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Cel mai ironic e că pentru a face un creştin să devină ateu, trebuie să-l pui să citească Biblia.
Foarte trist.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Te repeţi cu replica eronată "mici detalii", dacă a susţine sclavia, misoginismul, fraticidul, omucidul, sunt "detalii mici", atunci ai probleme grave de etică, moralitate şi bun simţ.

| RetardedRacoons a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Se perge pe principiul de "Cunoaste-ti dusmanul" plus ca ateilor spre deosebire de "crestini" nu le e teama sa nu cumva sa descopere ceva care sa le zdruncine credintele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Nu este niciun paradox stimabile.Este deosebirea dintre stiinta si credinta.Stiinta cauta todeauna intrebari care sa infirme cele cunoscute pana la acel moment, iar credinta refuza orice intrebari care contravin cutumelor sale.

| 0rlando a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

E tocmai invers. Eu sunt ateu, tocmai pentru că am citit Biblia. Conține atât de multe fapte aberante, încât pur și simplu nu poate fi luată în serios.

| alexandra2859 explică (pentru 0rlando):

Ai dreptate.

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Si tin sa te informez ca daca am citi biblia am deveni mai ateii decat suntem acum, cam asa devin toti ateii.

| Shottas a răspuns (pentru alexandra2859):

Atei nu devin atei...cred eu.ci pur si siplu se nasc cu mai mult creier decat ceilalti iar din cauza inprejurarilor si vieti de zi cu zi pot vedea si intelege de ce pentru uni trebuie sa existe dumnezeu si mos-craciun.pentru ca ei (cei carora le trebuie un dumnezeu) le trebuie si un conducator, pentru ca sunt prea zlabi su nu vor sa depaseasca pragul urias de inchistare si prostie.

| alexandra2859 explică (pentru Shottas):

Sa stii ca am mai auzit asta adica, ca uni au nevoie de un conducator pentru ca sunt prea slabi si chiar cred astahappyda stiu, dar vreau sa spun ca un om care a crezut in dumnezeu si citeste biblie cred ca o sa devina ateu mai repede.

| Shottas a răspuns (pentru alexandra2859):

Da...daca e destul de capabil sa inteleaga ca biblia e mai prost facuta ca harry poter.laughing

| alexandra2859 explică (pentru Shottas):

Normallaughing

| MishuD a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ba e nici un paradox, doar nu te duce pe tine capul sa pricepi ca dispretul nu este pentru fantoma imaginara crestina ci pentru "credinta" in sine. Si nu stiu cum is ceilalti dar pe mine ma dezgusta oamenii care pretind ca is mai buni decat mine doar pentru ca nu ii duce capul mai mult decat "dumnezo face sa ploaie si sa ninge".
Hai sictir ba ignorantule.

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Oamenii astia care crezi ca vor sa iti distruga tie credinta de fapt vor sa te trezesti si sa nu mai crezi tot felul de prostiihappy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru alexandra2859):

Auzi,acum e la moda sa fii ateu sau ce?
Hai bã bãiete dã'oncolo...voi nu aveti ce face?
Stati si beliti ochii la computer si cand dati de un sait in care sunt asa zise dovezi ale neexistentei Domnului voi le luati de bunelaughing. Pana la urma...fiecare crede(sau nu crede)in ce vrea.Bine bã?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru MishuD):

Bãã...crezi ce vrea cãpsoru-to.

PS:Eu nu pretind ca sunt mai bun decat tine...nenealaughing

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Da,acum chiar este la moda sa fii atei.nu sunt baiat(doar daca tu nu ai creier si nu ai citit numele meu), si nu imi mai vorbi tu mie cu ba.

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Pai nu, ca nu ai cum sa pretinzi ca esti mai bun ca el pentru ca nu estihappy.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru alexandra2859):

Nu sunt mai bun ca el si nici el ca si mine.Ok...bã?laughing

| alexandra2859 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Nu,nu este ok.

| 0rlando a răspuns:

Cui îi pasă? Eu nici nu intru la categoria aia...

| unknownn a răspuns:

Cine va pune sa-l bagati in seama? Tratati-l cu indiferenta sa vezi ca se plictiseste de pus intrebari d-ampulea.Ca de asta le pune, sa iasa in evidenta.