| kurt a întrebat:

Poate cineva sa imi explice ce inseamna cand visezi o fata pe care o cunosti ca sta cu spatele si tu mergi dupa ea?

Răspuns Câştigător
| camryn a răspuns:

De fapt visele sunt o reflexie a problemelor, intamplarilor sau intrebarilor noastre de peste zi. Depinde ce fel de relatie ai tu cu fata respectiva (iubiti, prieteni, colegi, rude)... Poate v-ati certat si acum ea e suparata pe tine, sau ti-a dat un sfat (sau o parere) intr-o anumita problema pe care nu l-ai luat in seama si sa zicem ca daca a avut dreptate, tie ti-a ramas in minte expresia "ti-am zis eu...". E posibil, de asemenea, sa te fi uitat la un film sau sa fi vazut/auzit un eveniment si in vis ai asociat intamplarile respective cu realitatea, punandu-te in locul altcuiva. In fine, gandeste-te la evenimentele legate de ea si sigur o sa gasesti singur raspunsul.
PS: Prin vise, creierul proceseaza informatiile si incearca sa rezolve problemele de peste zi sau pe cele nerezolvate inca, cautand solutii. De aceea ai visat asta. Ca altii le interpreteaza ca superstitii, asta e partea a doua.

2 răspunsuri:
| zAmb3T a răspuns:

Nu mai crede in superstitii...e o mare tampenie sa crezi in ele!

| EuPentruToti a răspuns:

Http://www.dictionarviseonline.ro/
Si din cate am auzit eu, fetele viseaza invers ce se intampla in realitate.
Succes!