| Duucu a întrebat:

Nu va pot intelege pe voi, ateilor.De ce stati toata ziua pe TPU si incercati sa va aratati "curajul" (de fapt prostia) despre necredinta voastra.De ce nu vreti sa credeti si sa fiti asigurati, chiar daca el nu exista, doar nu pierzi ABSOLUT NIMIC daca crezi.Sincer acum, nu pari mai "cool" daca esti ateu.Peste 80% din populatia Terrei sunt credinciosi (fiecare cu religiile lor),deci asta inseamna ca toti aceia sunt niste inapoiati? Am vazut o intrebare al lui Inferno,iar ca sa ii raspund,nu frica de Dumnezeu ma face sa cred in el, ci ratiunea, dovezile.Nu va oblig sa fiti crestini acum, e treaba voastra, dar ma intreb doar de ce? Multumesc!

40 răspunsuri:
| Duucu explică (pentru PedoBarbie):

Imi pare rau ca iti zic, dar... stii sa citesti? Sau tu doar citesti primele 2 randuri si dupa aceea o lasi balta? Am mai zis, nu oblig pe nimeni sa fie credincios. Lenea asta, nici sa cititi nu mai vreti.

| PedoBarbie a răspuns (pentru Duucu):

Nici nu e nevoie să citesc.
Am înţeles că tu ai ceva cu cei ce sunt atei şi stau pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| ryukameow a răspuns:

Dovezile? Care dovezi? Arata-mi una care sa sustina faptul ca Isus mergea pe apa, ii vindeca pe orbi sau invia mortii. Nu sunt ateista (asa se spune, nu?-.), dar nici credincioasa 100%.

| ryukameow a răspuns (pentru Duucu):

Ah, da? Atunci si seria de carti Harry Potter dovedeste faptul ca vrajitorii exista, desi stim cu precizie cine e autorul.

| ovi16 a răspuns:

raised eyebrows Cum naiba sa pari mai cool daca esti ateu? Nu ai cum sa ma obligi sa fiu crestin, precum nu ai cum sa-mi spui care e cea mai buna religie si sa imi aduci dovezi ca singura corecta e crestinismul deoarece si budhisti iti pot demonstra ca Budha a trait, si musulmanii ca Mohamed a trait + minunile aferente, deci baietas informeaza-te putin inainte sa pui intrebari puerile

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Dragul meu crestin! Daca din start te-ar numi cineva prost iar tu nu ai cunoaste dragostea lui Dumnezeu si nu ai avea capacitatea si exercitiu iertarii si intelgerii semenilor, te-ai repezi oare si l-ai imbratisa cu multumiri? Sau ai reactiona normal ca un om insultat? ei vezi? cine stie cati crestini mai mult sau mai putin adevarati i-au jignit pe acesti oameni? Ori au trecut prin experiente dureroase, si au cazut? oare nu santem noi cei chemati sa le ungem ranile trecutului, sa-i intelegem si sa-i ajutam?

| Duucu explică (pentru ovi16):

Altu? Cand te-am obligat eu pe tine sa fii crestin? Asa e noua generatie, lenea asta de citit duce la indobitocirea ei...

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Sa stii ca este dovedit CA CRedinciosii sunt cu cateva puncte de IQ sub atei. Deci daca eu sunt prost, tu esti mai prost ca mine.

| ovi16 a răspuns (pentru Duucu):

raised eyebrows Hai serios ca esti atat de destept incat nu ti-ai dat seama ca tu ai afirmat urmatoarele,, Nu va oblig sa fiti crestini acum, e treaba voastra'', ca o adaugare la aceasta afirmatie am scris ca nu ai putea pentru urmatoarele n motive.