| MariaMeow a întrebat:

Si maine este sarbatoare? Ca am fost ieri la plaja si as fi vrut sa ma spal pe par maine.

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Poti sa te speli, Biblia nu vorbeste despre faptul de a respecta aceasta sarbatoare.

| FlorinDiablo a răspuns:

Azi nu mai e sarbatoare te poti spala linistita, app tu esti asa de superstitioasa, ce legatura are faptul de a te spala cu sarbatoarea?

| MariaMeow explică (pentru FlorinDiablo):

Asa sunt invatata de mica. atunci cand e sarbatoare, nu am voie sa ma spal pe par. laughing Dusul e in regula, dar pe par nu aveam voie. Presupun ca mama e superstitioasa.

| Hombre a răspuns (pentru MariaMeow):

" Presupun ca mama e superstitioasa."
A incuiat-o la minte religia, la fel si pe tine.

| MariaMeow explică (pentru Hombre):

Nu poti sa spui nimic ca imediat ti se sare in cap. Stai tu linistit, ca nu sunt asa credincioasa.

| Hombre a răspuns (pentru MariaMeow):

Pai la asemenea intrebare retarda ce vroiai sa-ti raspund, un pomelnic interminabil de idiotenii asa cum ti-a insirat SaveOurSouls pentru un banal si sanatos spalat pe cap? Bai voi sunteti pe craca voastra? Inca o data si tu si mama ta sunteti plecate cu sorcova, "Asa sunt invatata de mica. atunci cand e sarbatoare, nu am voie sa ma spal pe par."!?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Hombre):

De fapt, SaveOurSouls are dreptate in ce a zis.Nu a insirat idiotenii.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Hombre):

Dumnezeu,prin ce a spus, vrea sa te ajute sa evoluezi.Nu te pune sa faci nimic de pomana. Poate sunt putin cam pro.st,dar nu vad, cu ce drk te ajuta sa nu te speli in zi de sarbatoare?big grin Poate ma insel, dar omul a inventat calendarul.Si Dumnezeu se conformeaza cu el acum si in functie de el decide daca am pacatuit ca ne-am spalat pe cap?!?!?! Cu stilul asta "pur" de viata imbratisati demonii si hotii si asteptati mai multi cu bratele deschise.Biserica colcaie de minciuni, nu ma iau de maica-ta, si a mea e la fel, incearca sa ii spui lucrurile astea pe care eu ti le-am zis, sa vezi cum iese puritatea din ea.Sac,rezultatele indumnezeirii."Pacatoaso, o sa mori in iad". Daca nu cumva o sa iti arunce si cu o vaza in cap.Cel putin maica-mea, mi-a stors nervii cu ca.caturile astea.Care n-au logica.Sa nu calci duminica, vai, cum sa te intretii? Trebuie sa pu.ti a caca.t si sa ai miros de gunoi in casa ca asa ii place lui dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate pe cap si lasa religia asta mincinoasa cu tot cu superstitiile si traditiile ei mincinoase!

Răspuns utilizator avertizat
| g4mma a răspuns:

Nu-i nevoie sa te speli, lui Dz ii plac nespalatii.

| MariaMeow explică (pentru g4mma):

Foarte amuzant. Du-te si canta la alta masa.