| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre lucrurile acestea? De ce mint crestinii despre oamenii de la NASA, sau oare e chiar adevarat? https://www.facebook.com/......369832794/

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poveşti pentru idioţi. laughing

| RAY a răspuns:

La postul ala tv numa porcari sunt, nu ma mir ca au postat asta e un fel de otv, nasa se ocupa cu altceva nu cu biblia, cica au descoperit o zi lipsa pe bune? numa aiureli

| Stell99 a răspuns (pentru RAY):

Cam 30% din biblie a fost dictata de extraterestrii.

| LordBolton a răspuns (pentru Stell99):

Si cam 20% a fost scrisa la betie

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Biblia este o culegere de legende culese de evrei de pe unde au umblat. Unele sunt adevarate altele mai putin.
Teologii crestini au modificat pe ici pe colo prin punctele esentiale ca sa dea bine cu traditia si interesele bisericii.
Dumnezeu in Biblie?
Nici pe departe.
Tipul YHWH nu a fost dumnezeu ci un simplu elohim din cei 200 care bantuiau planeta in acele vremuri.

| Stell99 a răspuns:

Biblia a fost dictata de extraterestrii. happy

| Nitroblast a răspuns (pentru Stell99):

Aha, si pariu ca tot ei ne-au facut, daca tot aducem vorba...

| Stell99 a răspuns (pentru Nitroblast):

Da.Ei ne-au facut

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Stell99):

Eu cred ca doar au modificat niste umanoizi ca sa-i foloseasca la minerit.
Când si-au terminat treaba au dar drumul la barajul de apa ca sa-i înece.
Noe, era o corcitura si tacsu l-a avertizat.

| Stell99 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Ce baraj de apa? laughing
Au scufundat continentele prin modificare geologica.
Sau au umflat oceanele prin modificare climaterica.
Au gasit astia scoici in varful muntelui si fosile de animale marine.

Annunaki l-au evoluat pe homo erectus in homo sapiens si operatiunea a fost repetata acum 35.000 de ani.
De data asta homo sapiens in homo sapiens sapiens.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Stell99):

Am citit pe undeva ca Pamantul isi schimba polii la 25.000-30.000 de ani.
Urmatoarea schimbare s-ar putea sa o prinzi.

| Stell99 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Si ce se intampla la schimbarea polilor?

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns (pentru rebornfromfire):

Corect.
Si extaterestri au fost creati.
Doar ca si-au bagat nasul si ne-au accelerat putin evolutia acum cateva zeci de mii de ani.

Răspuns utilizator avertizat