| euAdelina a întrebat:

Daca ar pune pe oameni sa isi puna codul acela cu 666 pe mina care se numeste semnul fiarei, citi dintre voi v-i l-ati pune?
cu toate ca in biblie scrie ca cine si-l pune se leapada de El si ca atunci se vor vedea adevarati crestini.(adevarati crestini fiind cei care nu si-l pun desi nu vor mai avea nici un drept la nimic.

Răspuns Câştigător
| Christian1000 a răspuns:

Mai bine mori pentru Hristos si vei avea viata vesnica in cer decat sa mai traiesti o viata pamanteasca care se va duce si dupa vei sta in chinuri vesnice. Sfatul meu este sa nu te lepezi de Hristos ori ce ar fi... Sper ca te-am ajutat bafta!

17 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Sunteti sariti.

| danut a răspuns:

Acel COD sau numar (666) care este denumit Numarul Semnului Fiarei nu ai cum sa ti-l pui deoarece este REVENDICAT si purtat de cineva foarte important din lumea asta de peste 1300 de ani. PAPA de la Roma are acest numar pe TIRA care o poarta (acel coif de pe cap). Asa ca numai daca ajungi PAPA poti avea acel numar. Papa este ANTICHISTUL. Acest lucru a fost descoperit de catre CATOLICI prin secolul VIII.

| Thunderstruck a răspuns:

1)Invata sa scrii corect.
2)Invata sa gandesti singura.
3)Lasa balivernele astea (daca ai terminat pasul 2, deja ar fi trebuit sa le lasi)
4)Invata sa folosesti butonul "Cauta intrebari sau raspunsuri"
5)...
6)Profit.

| martzian a răspuns:

Eudede, daca studiezi biblia vei vedea ca adevaratii crestini NU vor trece prin perioada aceea de prigoana - necazul cel mare. e drept ca si atunci vor fi oameni care vor alege calea credintei dar vor plati scump.

| dracu14 a răspuns:

Eu nu as accepta dar nu din motive religioase...

| Calininio a răspuns:

1. V-i e de fapt vi.
2. adevarati e proabil adevaratii.
3. Din nou, la fel cum cel putin un atom din corpul tau e provenit dintr-o stea ce a explodat, exista posibilitatea ca numarul lor sa fie 666. Sau sa fi clipit de 666 de ori intr-o zi. Sau sa fi vazut cifra 6 de 3 ori intr-o zi scrisa cu rosu. Sau numarul tau de mobil ( daca excluzi zeroul din fata) sa fie divizibil cu 666. Exista atatea posibilitati sa te intalnesti cu numarul asta, ca de altfel cu orice alt numar, incat nu vad ce te tot agiti.

| euAdelina explică (pentru Calininio):

Ti-am zis ca ma agit? ....am pus doar o intrebare daca vrei raspunzi daca nu nu.

| Calininio a răspuns (pentru euAdelina):

Ca idee laughing

| bogdan1004 a răspuns:

Teoretic si practic nu exista legi care sa oblige oamenii sa isi implanteze diferite cipuri pe mana, cap, gat ..etc. Si nici nu se va da asemenea o lege, va asigur eu..deoarece nu va lasa Organizatia Drepturilor Omului in plus daca va lasa va fi Razboi civil

| SuperSaiyan4 a răspuns (pentru bogdan1004):

Poate razboi mondial, ca daca ar fi asa, nu te-ar obliga numai intr-o tara, ci in toate tarile.

| flore45 a răspuns:

Eu categoric nu deoarece raiul e mult prea frumos si etern ca sa il pierd pentru un simplu comfort aici pe pamant...

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Eu nu mi l-as pune.Mai bine imi zbor creierii.
Dar tu?

| euAdelina explică (pentru AdolfHitler1889):

Mu nici eu dar decit sa-mi zbor eu creieri mai bine mor asa simplu sau ii las pe ei sa ma omoare pentru ca si sa te sinucizi e un pacat si daca nu imi pun ala ca ii pacat atunci de ce sa ma sinucid si sa fac un pacat exact la moarte si sa nu intru in Rai?

| AdolfHitler1889 a răspuns (pentru euAdelina):

Bine am zis si eu asa... Nu mi-asi zbura creierii, sau alte chestii din astea sinucigase, daca s-ar intampla chestia cu numarul fiarei m-as ascunde in buncarul meu(daca as avea unul...).

| euAdelina explică (pentru AdolfHitler1889):

Da

| William a răspuns (pentru AdolfHitler1889):

Nu ti-ai zburat odata creierii in 1945?

| AdolfHitler1889 a răspuns (pentru William):

Am reinviat big grin