| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt a6a si am inceput pregatirea pentru mir.
Problema e ca la noi, slujba de la 8 e slijba copiilor si azi, dupa slujba s-a facut prezenta iar eu nu eram pentru ca merg seara.
Miercuri am pregatire si preotul o sa ma ia in primire.Ideea e ca eu vreau sa ii explic ca nu e corect sa ne oblige sa venim doar la 8.Ma gandeam sa ii spun ca atat porunca biserici si cat a lui Dumnezeu spun sa sfintim ziua Donmunului, nu spun sa o sfintim neaparat la 8 daca suntem copii.
Ce altceva i-as mai putea spune? Ce argumente as mai putea aduce?
Funda plus vot:*

1 răspuns:
| victor333 a răspuns:

Nu i mai zi nimic nu vezi ce fel de om e un cacanar de 2 lei cu astfel de oameni nu vrei sa ai de a face